dudu

V čem je příčina?

Od mládí se u mne projevuje zajímavý syndrom. Den až dva před tím, než se u mne projeví onemocnění jako chřipka, angýna a podobná svoloč, začnu bez zjevných příčin krvácet z nosu. Často velmi intenzivně. Pak již jen hlásím manželce – holka něco na mne leze! Na tento signál matky přírody jsem si již navyknul a jsem jí svým způsobem vděčen, avšak dodnes nechápu jak to vlastně funguje? Co se v tom mém „frňáku“ začne odehrávat, když s ním jinak mohu třeba udeřit o zeď? Máte prosím někdo podobné zkušenosti a laické vysvětlení? Vím, že nejde o nic mimořádného.

Nejlepší odpověď
ten který je

Nejsem lékař,ale možná bych si to vysvětlil tak,že organismus mobilizuje síly proti nemoci ve formě zvýšeného množství bílých krvinek a ty způsobí krvácení z nosu.Neberte mne za slovo,je to jen můj laický názor.:-)

Další odpovědi
rynek878

U každého to tělo hlásí,že se s ním bude něco dít jinak.U mne je to tak,že jsem 1–2 dny před onemocněním,jako by mne praštil dřevěnou palicí,motám se,spal bych a jsem hrozně unavený.

Miroslavst

Dudu tomu se říká inkubační doba. Je to vlastně doba, kdy tělo již ví, že je něco v nepořádku do doby než nemoc propukne. V tu dobu se tělo připravuje na atak nemoci a proto pociťuješ ty znaky, které popisuješ a každý je zná.

Inkubační doba představuje období mezi vstupem nákazy do organismu a vypuknutím nemoci (případně mezi požitím jedu a prvními příznaky otravy). U infekčních onemocnění hraje velikou roli při posuzování nebezpečnosti choroby.