Avatar uživatele
dudu

V čem je příčina?

Od mládí se u mne projevuje zajímavý syndrom. Den až dva před tím, než se u mne projeví onemocnění jako chřipka, angýna a podobná svoloč, začnu bez zjevných příčin krvácet z nosu. Často velmi intenzivně. Pak již jen hlásím manželce – holka něco na mne leze! Na tento signál matky přírody jsem si již navyknul a jsem jí svým způsobem vděčen, avšak dodnes nechápu jak to vlastně funguje? Co se v tom mém „frňáku“ začne odehrávat, když s ním jinak mohu třeba udeřit o zeď? Máte prosím někdo podobné zkušenosti a laické vysvětlení? Vím, že nejde o nic mimořádného.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, Miroslavst, rynek878, poa.li, hanny 2 před 4810 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Nejsem lékař,ale možná bych si to vysvětlil tak,že organismus mobilizuje síly proti nemoci ve formě zvýšeného množství bílých krvinek a ty způsobí krvácení z nosu.Neberte mne za slovo,je to jen můj laický názor.:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rynek878

U každého to tělo hlásí,že se s ním bude něco dít jinak.U mne je to tak,že jsem 1–2 dny před onemocněním,jako by mne praštil dřevěnou palicí,motám se,spal bych a jsem hrozně unavený.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Dudu tomu se říká inkubační doba. Je to vlastně doba, kdy tělo již ví, že je něco v nepořádku do doby než nemoc propukne. V tu dobu se tělo připravuje na atak nemoci a proto pociťuješ ty znaky, které popisuješ a každý je zná.

Inkubační doba představuje období mezi vstupem nákazy do organismu a vypuknutím nemoci (případně mezi požitím jedu a prvními příznaky otravy). U infekčních onemocnění hraje velikou roli při posuzování nebezpečnosti choroby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví