Q

V čem je lepší MS Office oproti OpenOffice, které jsou zdarma?

MS Office od Microsoftu se svým Wordem a Excelem stále vládnou, i když jsou pořád nechutně drahé. OpenOffice nestojí nic, ale zatím je lidé moc nepoužívají, i když umí vlastně to samé. Proč?
Doplňuji:
Chceš mi říct, že nevýhodou programu je to, že jej TY neovládáš??? Takže lépe být naučeným zlodějem než trochu jinak papír? Dneska už většina funkcí jde a konverzi tam i zpět nikdo nepozná. Mám hodně šablon i s makry a běhají „pod obojí“ 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Boj mezi Microsoft Office a Open Office (MSO vs. OOo)
Tento souboj je asi na stejné úrovni jako třeba Internet Explorer a FireFox (IE vs. FF) a nebo mezi Windows a Linuxem (jen taková vsuvka dnes se podobný souboj rozběhl mezi Win XP vs. Win Vista – kde je to na rozdíl od předešlých soubojů otázkou času kdy XP tento souboj prohraje i když já tomu zas tak nevěřím). Vše má své pro a proti. Věřím tomu, že OpenOffice asi znáte a pokud ne tak je to aplikace, která je zdarma stáhnutelná z internetu a velmi podobná samotným Office od Microsoftu. Na první pohled je to téměř nerozeznatelná aplikace, ale na ten druhý již potíže jsou. Buďme, ale korektní a můžeme říci, že vývojový team kolem Open Office se snaží a neustále své děťátko učí novým a novým kouskům, aby se přiblížilo funkčnosti svému slavnému „bratranci“ z dílny Microsoftu.

Další odpovědi
GangstaHelper

Takže začal bych tím, že pro většinu lidí je Office i tak zdarma (nelegálně). Sám jsem od počátku Open Office zavrhoval, před pár týdny jsem si řekl, že mu dám další šanci.

Zprvu mě odradilo: Je to oproti Officu 2003, který jinak používám, dost pomalé.

Další věc, Open Office je dost jiný na první pohled, nejenom už i vzhled papíru ve wordu se mi nezamlouval. Práce s ním mi připadala, nevím jak to nazvat, prostě hrozně křečovitá.

Bylo zde několik další věcí, které se mi nelíbily. A to samé jako Office neumí, nebo jsem to neuměl já (což je opět JEHO mínus).

chucky

Ve škole jsme museli dělat v OpenOffice,ale nepracovala jsem s ním ráda.

Michálek1245

Používám oboje. Obecně vzato Open Office je méně intuitivní. A vypadá to jako z minulého století. Oproti tomu je už dneska starší software Microsoft Office 2013 moderní program. Na druhou stranu ale rozumím i lidem, kteří se tohohle vzdají a naučí se s něčím, co je zadarmo a v základu umí de facto stejné věci.