Avatar uživatele
odik

V čem je lepší imbus oproti křížovému nebo plochému šroubováku?

Pokud byla drážka pro plochý šroubovák dostatečně hluboká, tak jsem žádnou hlavu nikdy nezničil. U křížových je to pořád dobré, ale už se občas omele. No a u imbusů (malých, například u kliky od dveří) se při dotahování zničí buď imbus nebo hlava šroubu. Viděl jsem prodávat i červíčky s drážkou na plochý šroubovák a přijde mi to daleko praktičtější. Tak k čemu je vůbec imbus dobrý? Proč se tak často používají?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, zjentek, gecco před 3093 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Neznám žádné propočty pevnosti…
😉
Ale osobně nemám šlic (plochou drážku) v oblibě, protože z ní šroubovák lehce vyklouzne.
Křížová hlava se zase snáz, než imbus (i šlic) ´vymele´.
Takže za nejlepší považuju torx (hvězdička) a hned poté imbus.
___
Ale každopádně je základem použití kvalitního nářadí (tvrzené hroty s ostrými hranami) a i kvalitních šroubů (´blátěné´ ohlodáš snadno)…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Hlavní výhodou je to, že na nástroj není potřeba působit velkou axiální silou. Šroub je tak možné utáhnout větším momentem. Vyrábějí se především jako pevnostní 8G.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

vhodný nástroj na vhodnou práci…materiál, ocel a zpracování ! nekupuj výhodně v obchodech „vše za 39 Kč“ a u šikmookých podvodníků

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Při dotahování zničí buď imbus nebo hlava šroubu? Nekupuj šrouby a klíče u vietnamců.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
odik

To by mě zajímalo: Vy všichni „chytrolíni“, co sem motáte nákup u Vietnamců, kolik šroubů/vrutů jste za svůj život utahovali. Ptám se na něco úplně jiného a pokud nevíte, tak si Vaše „moudrosti“ nechte pro sebe …

před 3093 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

doufám, že má odpověď je nevyčerpatelně vypovídající …

před 3093 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
odik

Tvá je zrovna ta nejhloupější

před 3092 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek