ptáč

V čem je ve stejném obchodě horší koření za Kč 400,–/kg než za Kč 1200,–/kg?

Majoram, chilli, caraway whole, etc. v prodejně Albert. 1 je označeno Basic, druhé nějaké značkové.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nemusí být horší vůbec v ničem. Prodejní cena nutně nemusí vyjadřovat kvalitu.

Další odpovědi
anonym

Mě je to jedno , já baštím jenom fidorky a kaviár, děkuji.

anonym

Konkrétně?

anonym

Někdy v kvalitě ,někdy jen v obalu.

anonym

V supermarketu nic pěkného nenajdeš – leda pěkně vypadajícího… Dokonce i koření dnes není koření, alébrž chemie. Poněvadž jsem vykonával práci pultovního prodejce aj. – dobře vím, že rozdíl skutečně nepatrný visí pouze v dohodě mezi obchody, zprostředkovateli, … Chceš-li koření, proč si jej zdarma nenatrhat v přírodě? Ovšem když už nakupovat, tak buďto online (když danou firmu znáš – způsob skladování, délku dovozu, sortu zaměstnanců a zaměstnavatelů, …) anebo v krámcích doporučených přes známé, …

postcd

zde pohled laika: u toho značkového určitě platíš něco za značku a také je možné, že výrobce toho dražšího je náročnější na vstupní suroviny od dodavatelů, nebo má jiné dodavatele, je možné, že ta surovina je i méně výrazné chuti, pěstovaná levnějšími způsoby

anonym

nemusí být horší, stačí značka na sáčku. kdysi jsem na trhu pozoroval prodejce koření, jak lidem líčil kvalitu svého prodávaného zboží a lidé kupovali. když trh skončil, tak sbalil kárku a strčil jí k bábě na veřejné záchodky a takhle každý týden. kvalita zaručena 🙂

ivzez

Koření jsem zatím nepotřebovala,
ale u jiných druhů zboží mi „Albertovská značka“ Basic
vyhovuje (chutná) líp než dražší „značkové“ produkty.

Takže bych poradila vyzkoušet např. jeden sáček a uvidíte.