doney gal

V čem byli lepší Britové a Francouzi oproti nacistům?

Nemám rád Brity a Francouze. Za druhé světové války se dušovali, jak bojují za svobodný svět proti nacistickému zlu. Lež. Měli své kolonie po celém světě. Názor na svobodu jejich obyvatel se neptali. Byli úplně stejní rasisti jako Němci. Pohrdali černými Afričany, Indy, Araby a Asiaty. Přitom je nutili bojovat za jejich impéria.

Uplynul rok od války a Francouzi už vedli válku s indočínskými nacionalisty, kteří chtěli svobodu svého národa, stejně jako Francouzi předtím od Němců. Následovala válka v Alžírsku. Britové válčili proti Palestincům, Řekům, Kypřanům a Jemeňanům pár let po druhé světové.

Myslím, že Churchill byl válečný zločinec. Prohlásil, že indické impérium bylo největším úspěchem britského lidu. Když vypukl v Bengálsku hladomor v roce 1943 v důsledku monzonů, neúrody a válečných operací, Churchill nehnul ani prstem, aby pomohl hladovějícím Indům. Zahyhulo jich 3 miliony. Churchill celou válku vedl s cílem zachovat Bristkou říši a námořní nadvládu Británie a nelibě nesl, že Sovětský Svaz a Spojené státy se staly supervelmocemi. Charles de Gaulle, hrdina francouzského odboje, který vedl „svobodné“ Francouze, se stal prezidentem v 60. letech a vedl brutální válku proti alžířanům, kteří bojovali za svojí svobodu. Francouzi v této válce vymysleli eskadry smrti.

Odpovědi
fcoop

Víte,jak vařili pejsek s kočičkou?
Sebrali to,co se jim hodilo a narvali to do hrnce.
S vodou.
A vařili a vařili.

Pak se to nedalo žrát.

Dnes nám vařili doney gal s kolegou šídlem.

Drap

Už jenom v tom, že nebyli ti poražení. Nikdo tě nenutí mít rád Francouze ani Brity.

Kepler

Tehdejší dobu dnes málokdo pochopí, byla to jiná doba, jiné myšlení. Tehdy byl kolonialismus normální a nikdo jej neodsuzoval, aspoň ne v těch koloniálních mocnostech. Chovaly se tak všechny velmoci a námořní velmoci: Britové, Francouzi, Holanďané, Němci, Italové, Rusové (ovšem jinou formou), Američané a další. Nebyli o nic horší ani o nic lepší než ostatní. S výjimkou nacistů, byli natolik šílení, že chtěli ovládnout celý svět.

Šidlo

že vám paní učitelka dala 5 z jedného z tých dvoch jazykov?

či bola roztržka na dejepise?

berte to tak: vtedy bola nadradenosť bielej rasy vedecký fakt. to fakt.

mňa osobne viac štve to, že američania zahrnuli do kapitulácie kolektívnu vinu, teda legálne boli nemecké bábätká zodpovedné za holokaust. nehovoriac o tom, že dodnes funguje ku-klux-klan, čo je rovnako zlé ako náckovia.......plus teraz trump.....ach jo