Autista

V bytě se mi usadil příživník (takzvaný host), co mám dělat?

Sestra si našla přítele a toho tahá k nám domů, já jsem tak nešťastný, že mám svůj kamrlec vedle toho jejich, takže se nemůžu ani pořádně vyspat, kvůli těm jejich neustálým skřekům, milý nechtěný host si ale tímto svůj příběh neukončuje, oběd u nás má, snídani aj večeři též, a aby se neřeklo, spotřebuje jídla za 2, ale tím to stále nekončí, využívá náš soukromý záchod a teď to, VON SE TU I KOUPE. A ještě toho nebylo dost: zabírá parkovací místo se svými 2 motorkami, doma hovno dělá, jen se válí, ale má i tu drzost mě nepouštět do místností MÉHO BYTU (nemluvíme o hajzlíku, ale třeba o kuchyni), aby toho tedy ještě nebylo dost, absolutně s tim nemůžu nico dělat, cokoli řeknu matce, tak mě pošle do prdele, sestra řekne, ať se du zabít, a tady to končí. Tož bych byl rád, abyste mi někdo poradil líp než rozbít mu držku (bo je vo hlavu větší, ale je to chcípák, problémem je, že je to ilegální) nebo se odstěhovat. Aj tak děkuju i za samotné přečtení. PS: ZA BYDLENÍ NEZAPLATIL ANI HALÍŘ(a ano, má kde jinde bydlet).

Nejlepší odpověď
Pepa25

Říkal bych si, že to je ještě v pohodě. Podstatně horší je riziko, že do několika měsíců (asi tak devíti) od začátku návštev sestry se u vás může ještě objevit malé přiživníče. To by pak teprve začaly potíže s hlukem, obsazenou koupelnou atd. …!

Další odpovědi
seraphico

Nějak nechápu proč s tím jdete za matkou, když píšete, že je to váš byt. Ta tam s vámi bydlí také? Nebo vy i sestra bydlíte u matky a byt vnímáte jako vlastní? Pokud je to byt vaší matky tak je jen na ní, kdo tam bude bydlet. Pokud je to opravdu váš byt, tak si promluvte přímo s dotyčným, ať se odstěhuje. Pokud odmítne, zavolejte na policii, že máte v bytě nezvanou osobu, popř. podejte žalobu na vyklizení nemovitosti.

Drap

Tvá otázka je dost nejasná. Neni zcela jasné, na co se vlastně ptáš. Pokud se chceš hosta zbavit, taqk je to snadné. Pokud je byt tvůj, jak také píšeš, tak mu řekni ať se hned stěhuje. Pokud však je rodičů, nemáš do toho co mluvit. Potom zbývá další řešení a to odstěhovat se, pokud jsi plnoletý.

Kelt

Má nájemní smlouvu? Má tam úředně povolené bydliště? Chodí mu tam pošta? Pokud je byt psaný na tebe, tak vyměň zámek. Nebo zavolej jako anonym na Policii, ať si ho zjistí. Zkus to probrat se sestrou. Pak je tady možnost sehnat si přesvědčovací komando s basebolkami a podobně. Hlavně komu patří byt si zjisti.

Mc Merkurion

… je potřeba si prvně ujasnit, jestli je to opravdu TVŮJ byt … osobně si myslím (podle popisu), že byt je matky, tudíž ti zbejvá jedno: držet hubu a nestěžovat si, anebo se odstěhovat …
… ani se neptám, kolik si zaplatil za bydlení ty …