V Bruselu je ze všech států 22 procent anonymních nahlášení z ČR, opravdu jsme stát udavačů?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tedy – pokud je to pravda, tak mne to rozhodně nepřekvapuje. Udavačství, anonymní konání a vůbec tahle svinstva jsou v Česku tradičně podporována státem. Lidé jsou vychováváni v přesvědčení, že je to v pořádku a zastrašováni, pokud „práskat“ neboudou. (např. zákonem)

Situace dospěla až tak daleko, že se udavačství považuje za natolik prospěšné a zažilé, že ho podporuje i nestátní sféra. Abych nechodil daleko – stačí se rozhlédnout zde – provozovatel webu (a admnistrátor) kryjí (a tím pochopitelně PODPORUJÍ) práskače. Doby, kdy ti někdo nahlásil příspěvek a ty dostal oznámení KDO je dávno pryč. Žádná možnost obhajoby, žádná možnost vysvětlení/ob­jasnění situace. Klasická estébácká manýra – inu co bych také chtěl v prasokracii. Je zřejmé, že ale mnohým taková situace vyhovuje – jinak si to nedovedu vysvětlit.

Venkonem – čemu se divíš, když nám vládne estébácký dobytek, který by se v každém alespoň trochu rozumném státě houpal na lampě veřejného osvětlení? Vot děmokrácija!!! Házejte papírky do uren, jen si házejte – A RADUJTE SE Z TOHO!!! :D :D :D

Další odpovědi
led

Nie udavačov, ale „nahlasovateľov“ so strachom o svoju beztrestnosť.
Buď si nie sú istí svojou pravdou, alebo neveria v právo českých súdov.

Drap

Těžko říct, může to být i tím že takové podivné postupy jako u nás, v jiných státech nejsou.

Kepler

Taky je možné, že u nás se nikomu zastání nedostane, vzhledem k tomu jak je naše soudnictví (ne)výkonné a zkorumpované. Tak kam se našinci mají obrátit? Nevěřím ale, že by se Brusel vůbec zabýval anonymními bonzy, natož je vedl ve statistice. Odkaz by nebyl?

quentos

Je to celkem logické, lidi na to byli zvyklí z minulého režimu, tak jim to zůstalo.

plebs

Podívejte se do historie, Československo v době okupace skopčáky mělo, dle počtu obyvatel nejvíce kolaborantů v Evropě.
Od převzetí moci Klémou to bylo též na vysoké úrovni i když tu bylo několik Sovětských poradců, ale vykonavatelé represí čecháčkové, no a když začal soudruh Slovák Husák normalizovat, tak se práskalo jak v první lize a to nejenom kandidáti, spolupracovníci, informátoři a další kadeti STB, PSVB, ale i obyčejní občané.
Můj pamětník příbuzný pronesl v době normalizace kritiku na ÚVKSS a příjezd okupačních vojsk v malé hospůdce čtyři štamgasti a šenkýř, jeden jej prásknul a tři dosvědčili hanobení soudruhů, jenom šenkýř řekl nic jsem neslyšel. Je pravda, že to neměli zadarmo soud jim zaplatil ztracený čas, příbuzný vyfásl jenom dva roky
na Borech.
A to vše zpuntoval soudruh Slovák Dubček, který pobláznil národ o jakémsi jiném komunismu zříše iluzí a jako vrchní tajemník ÚVKSČ si byl vědom, že jsme součástí Varšavské smlouvy a poté měl v Moskvě BOBKY podepsal okupaci a o rok později v jiné funkci pendrekový zákon na české občany.

anonym

Udavačství 🙂 Tenhle negativní podtext je u nás způsobený minulým režimem kdy lidé udávali počestné lidi jen za to že se třeba nějak zasazovali o narušení tehdejšího režimu, údán jste mohl být za cokoliv co bychom z dnešního pohledu nemohli ani vzdáleně považovat za zločin, ale šlo o aktivitu která se prostě jen nelíbila komunistickému režimu.

Neplést však takovéto sprosté udavačství a obyčejnou snahu nahlásit že se někde děje bezpráví proti kterému úřady nijak nezasahují … jedno je špatné, to druhé naopak nelze špatným označit. Je třeba to opravdu důsledně rozlišovat.

anonym

bohužel to lidé nedělají. Lidé jsou schopni kamenovat udavače i v situaci, kdy jako zaměstnanec chemičky nahlásí že zaměstnavatel opakovaně toleruje vypouštění jedovatého odpadu do kanalizace a nijak proti těmto praktikám interně nezasahuje. Uznejte že to je na nahlášení, ale přesto lidé mají potřebu říci si „práskač hnusnej“, měl si to nechat pro sebe a chránit zájmy bezohledného grázla ? Podle nich ano.

anonym

Odkaz máš třeba v čapím hnízdě. To je totiž nahlášeno anonymně.

Kepler

A jak to víš? Zdroj pořád neuvádíš. Kecy, domněnky, výmysly, účelová obvinění… Já bych ani jednomu z toho nevěřil.

anonym

Kepler … zdroje a fakta jsou pro většinovou společnost stále méně důležitá, nakonec bude „pravda“ prostě jen to, co se nejčastěji šíří po sociálních sítích. Ostatně to tak možná platí už dnes.

led

„Pravda“ je to, čo sa komu hodí, tá skutočná pravda je prikrytá lžou a nenávisťou, bezbrehou brečkou podvodu. Na presadzovanie pravdy treba odvahu a schopnosť znášať bolesť zo zrady najbližších.

anonym

Kéž by české soudy fungovali rychle jako zdejší mazání příspěvků za nahlašování a udávání 😁