autacek

V Bělorusku je snad válka, nebo proč tam nelze odehrát mistrovství světa v hokeji?

Nejlepší odpověď
Drap

Válka tam neni, nepokoje se projevují občasnou demonstrac něčeho. Je jich ale podstatně méně než u nás. Celý problém je v tom, že USA, EU včetně nás nemají rádi Lukašenka, protože e kamarád s Putinem a nechce si nechat od nás ani od našich spojenců do toho kecat. To je celý problém, přeložený do češtiny. Kdyby nebyl Putin tak blízký, tak jsme mu už demokracii za pomoci USA dávno přivezli a byl by tam pořádek A mohli mít i mistrovství

Další odpovědi
elkon

Protože diktátor Lukašenko potlačuje lidská práva a svobodu.

Tabea

Důvodem je bezpečnost hráčů a managementu, která není nyní v Bělorusku garantována. Z části je to také pomyslné vyjádření nesouhlasu s režimem, který utlačuje opozici. 2 otázky:

  1. kdo tedy nahradí Bělorusko, neboť samostatné organizování Lotyšsko spíše nebude schopno pojmout (rok 2006 byl z hlediska nároků a nákladů zcela jiný)
  2. jestli to není trochu nefér vůči Bělorusku, když se šampionáty pořádaly i v tehdejším ČSSR nebo v dnešním Rusku, když oba státy měly či mají také problémy (Bělorusko hostilo turnaj mimochodem v roce 2014 – to byl Lukašenko jiný?

Ať si na to udělá názor každý sám.

dubraro

Z ideologických důvodů.

Ametyst

Bělorusko je další vytipovaný viník. Tzv. diktátor, Lukašenko, v době covidové nezavírá lidi doma, ale pouze DOPORUČUJE , jak se mají chovat. V porovnání s naši vyspělou západní demokracií nevím, kdo je větší diktátor.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@Drap Myslíš, pokud by tam byla importována zásahem USA demokracie typu Ukrajina?