dust8

V base vám nedají hůl ze zdravotních důvodů, ani kdybyste ji potřebovali, protože se dá použít jako zbraň?

Nejlepší odpověď
annas

Ve vězeňském řádu je uvedené:

„V případě zdravotnických prostředků je v působnosti lékaře Vězeňské služby ČR rozhodnout o jejich potřebnosti“ za podmínek, které stanoví zákon."

https://www.vscr­.cz/informacni-servis/nejcastejsi-dotazy/nejcasteji-kladene-otazky-ze-zdravotnicke-oblasti/

Takže z toho plyne, že pokud je hůl jako zdravotní pomůcky, může ji nosit.

Vzpomínám si, že asi před 5 lety uprchl vězeň , který při chůzi oužíval francouzskou hůl. .

Další odpovědi
Herjulfson

Hm, zajímavá otázka. Zbraní se rozumí vše čím je možné učinit útok proti tělu důraznějším – což je i hůl. Nevím jak je to ve věznicích, ale spíše se domnívám, že pokud ji člověk z jakéhokoliv důvodu potřebuje, musí tam být nějaká výjimka nebo případně přeložení do zdravotnických zařízení… Určitě k tomu existuje nějaký interní předpis, ale ten já neznám.