kurec

V angličtině se před jmény nepíše vysokoškolský titul?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Dovíte se víc v odkazu.

""Českému výrazu titul v britské angličtině odpovídá překlad „degree“ (university degrees nebo academic degrees).

Anglické slovíčko „title“ označuje hodnost (společenské postavení) a píše se vždy před jménem.

Vzdělání získané studiem se pak označuje jako degree a je uváděné za jménem.

Tyto tituly se v angličtině při oslovování běžně nepoužívají, Angličané sí potrpí si na formální tituly – Mr, Mrs atd.

https://www.on­linejazyky.cz/clan­ky-jak-se-pouzivaji-tituly-v-anglictine.html

Ještě víc v odkaazu

https://iuuk.mff­.cuni.cz/~andrew/E­AP/How%20to%20tran­slate%20your%20de­gree%20from%20C­zech%20to%20En­glish.pdf

"Anglické tituly se tedy používají pouze pro indikaci typu a úrovně vzdělání na VŠ Ì (B.Sc., M.Sc. popř.Eng., Ph.D. to je podobné jako u nás. atd.

James Brown, Ph.D.

Associate Professor, Head of Center for Advanced Generation of Polychromatic

Alan Kant, Ph.D.
Professor, Head of Department XTones

x
česky

prof. Ing. Alan Kant, Ph.D.
VedoucÌ katedry X

Další odpovědi
quentos

Ne, nepíše. Jak již bylo řečeno, píše se až za jménem.
K uvedenému však nutno dodat, že anglofonní země nejsou tituly zdaleka tak „posedlé“ jako střední Evropa. Tamější obyvatelé svůj titul uvádějí pouze ve vědeckých pracích a v životopise při ucházení se o zaměstnání.

dubraro

V angličtině se moc nepoužívá označení „inženýr“ (engineer) ve smyslu vysokoškolsky vzdělaného technika. Slovo „engineer“ má spíše význam „údržbář“ nebo „strojník“. Ten, kdo má vzdělání odpovídající našemu inženýrskému (magisterskému) má spíše titul M.Sc.
A ještě jeden často používaný: M.D. = Medicine Doctor.

Ametyst

guentos: Střední Evropu bych ještě zúžila na země bývalého Rakouska-Uherska.

quentos

Žádný uživatel s nickem „guentos“ tady není…

Ametyst

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Příspěvek smazán administrátorem.