Kepler

Uznáváte filosofický přístup k realitě zvaný „tonejdelismus“?

To je termín, který jsem si sám pro sebe takto pojmenoval sám. Někdo říká: všechno jde, když se chce. Opravdu všechno jde? Třeba chodit po vodě jako Ježíš? Nebo šéf ve firmě prohlásí: nechci slyšet, že to nejde, chci slyšet, jak to jde!

Nejlepší odpověď
Roman71

Občas si za jistých okolností musím upřímně říct:
„Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.“
..a pak už je jen na tom, jak se s tím poperu.

Ale, co takový pohled na realitu zvaný „kdybysmus“? Díky tomuto pohledu se mi doma tu a tam nahromadí různé věci.. co kdyby se náhodou hodily, že? 😉

Další odpovědi
paul1

Ještě se říká nějak jako: „Kdo chce, hledá způsoby, kde nechce, hledá důvody“.

Mc Merkurion

… všechno neJDE, hadi se musej třeba plazit, protože nemaj nožičky …

Reganois

A někdy také „tomusíjítmus“.

marci1

Uznávám: „zkusimsmusoka­lismus“, zkusím a uvidím!:-))

elkon

Ne. Vždy je nějaká cesta.

ten který je

Když mi něco nejde,vybaví se mi ihned jedna písnička a já se snažím to zvládnout,:-)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7De-UU9qB9Q&list=RD7De-UU9qB9Q&start_ra­dio=1&ab_chan­nel=MiraiVEVO

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.