penny1995

Uznávání zahraničních diplomů, které jsou ekvivalentní diplomům z českých VOŠ?

Ve Francii jsem obdržela státní diplom tkzv. „Diplôme Niveau II bac+3“, není to přesně bakalářský titul, ale doslova to znamená „bakalářský diplom“ neboli „diplom bakalářské úrovně“ (ve Francii je rozdíl mezi bak. titulem a bak. diplomem) tj. ekvivalent diplomu na 3letých VOŠ (vyšších odborných škol) v ČR, řekla bych.

Chtěla bych v ČR pracovat. Kde si můžu nechat nostrifikovat (uznat) můj diplom?

Děkuji za pomoc.

Odpovědi
ivzez

Měla byste požádat krajský úřad příslušný podle místa pobytu.

Více informací najdete na webu MŠMT:
http://www.msmt­.cz/vzdelavani/skol­stvi-v-cr/nostrifikace-uznani-zahranicniho-zakladniho-stredniho-a