Avatar uživatele
Dismas

Uznávají jehovisté pravoslavný křest?

Roman71: Víš kdo to byli farizejové? To byli lidé, kteří důkladně dodržovali a vyžadovali dodržování příkazů ze Starého zákona, aniž by chápali, jaký mají tyto zákazy smysl, a tak kolikrát i šli proti tomu, jak byly původně zamýšleny.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym před 1981 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpověď na vaši otázku:

"Svědci Jehovovi neuznávají jiné křty. Pokud přechází někdo k nim, je také křtěn."

Z právního hlediska vysvětlení:
"Křest vstupem do určité církve. Podle toho, v jaké církvi a ritu člověk křest podstoupí, k té církvi a ritu náleží a platí pro něj zákoník té dané církve. Pro velký význam křtu je mezi církvemi, které jsou členy ekumenické rady církví, ustálená praxe, že si křest navzájem uznávají, pokud byl vykonán ve víře v Trojjediného Boha. Vychází to i z všeobecného přesvědčení, že křest může být svou povahou udělen/přijat jen jednou, neboť jeho platnost je trvalá a nelze ji nikdy zrušit.

Výjimkou jsou případy, kdy křest nebyl vykonán ve víře v Nejsvětější Trojici, jako je tomu např. u Svědků Jehovových. Jejich křest (jako všechny křty nevykonané ve víře v Trojici) není ostatními církvemi uznáván za platný, a pokud přicházejí do těchto církví, jsou pravidelně znovu křtěni.

Pravoslavná církev neuznává křest katolický, ale katolíci uznávají křest pravoslavný."

atd.
https://cs.wikipedia.org/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Roman71

Vezmu to pěkně od křesťanstva, tedy od toho, co se za křesťanství pouze vydává. Většina církví křesťanstva si mezi sebou křty uznávají. Alespoň podle průzkumu, který jsem si nedávno dělal to tak je.

Co se týká Bible (kterou Svědkové Jehovovi berou jako to, čím po pravdě je, totiž Boží slovo), je potřeba, aby ctitel pravého Boha, který se dává pokřtít věděl, co to znamená být součástí lidu, který Bůh používá ke službě - oznamování dobré zprávy o Božím království a vyučování (Matouš 24:14; 28:19-20). Zákonitě křesťan musí vědět, co od něj Stvořitel očekává a také podle toho jednat. Tomu předchází hloubkové biblické studium a zásadní životní změny.

Myslíš, Dismasi, že hloubkové studium Bible (tím nemyslím katechezi) absolvují i v jiných církvích? Vědí pokřtění pravoslavní, katolíci, protestanti a další, co je vlastně Boží vůlí a co je Boží království? Vědí, jak žít, aby neztratili Boží přízeň? To jsou otázky na delší diskuzi.

Nicméně takový křest, jemuž nepředchází důkladná příprava na život podle Boží vůle nemá žádný význam. Svědkové Jehovovi biblické zásady uplatňují, žijí podle Boží vůle a proto křest je významnou událostí v životě každého takového skutečného křesťana a ctitele pravého Boha.

Tak a teď hrrr na mě! :D

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jehovisté nechají svoje vlastní dítě raději vykrvácet, než aby mu poskytli transfuzi, oni totiž věří, že v krev je duše, což znamená přijmout krev, přijmout cizí nečistou duši, to "chápu",ale proč Jehovista nemůže dát ledvinu Jehovistovi?

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Roman71

Dismasi, vím kdo byli farizeové. Byl jím i apoštol Pavel, než pochopil, že bojuje proti Božímu lidu. Farizeové obratně dávali stranou Boží slovo, vytvářeli tradice a zaváděli vlastní nauky. Tím jak jasně řekl Ježíš, dělali Boží slovo neplatným. Často je Ježíš nazýval plemenem hadů, pokrytci a upozorňoval na jejich bezbožné jednání. Kolikrát Ježíše chtěli nachytat na tom, že se nedrží písma? Kolikrát Ježíš odhalil jejich pokrytectví a bezbožnost?

Když se vrátím k apoštolu Pavlovi, zajímavé je, jak se vyjádřil ve Skutcích 24:14-16. Cítím jeho slova stejně. Všichni máme stejnou naději, je jen na nás, jak se k ní postavíme. Fakt, že církve křesťanstva nazývají pravé křesťany sektou, není nic nového. Nijak mne to nepřekvapuje.

Když přihlédnu k tomu, jak jednali farizeové a srovnám to s většinou dnešních církví, nepřijde ti, že je to v mnohém podobné? Kolik takových tradic, které jsou mimo Boží slovo tyto církve mají? Některé z těchto tradic provádějí i nevěřící :)

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Vaše víra je obdivuhodná, ale pravdu mají všichni, tak komu mám věřit?

https://www.youtube.com/…

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Každý se vychvaluje, až do nebe a pošpiňuje svoje kolegy jako, že jsou falešní proroci, pravoslavní si myslí, že jsou pravověrní a buddhisti učí na ZŠ.

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Vykřápaní jehovisti a ještě vykřápanější jjj z Chorvatských kulí, fuj.

Se úplně štítím dogmtistů, prože já jem veliký ANTITEISTA a všechny vás spasím, děkuji za pochopení váš Cochee (duševní špína a mrzák).

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

kapitán - Ty tomu dáváš teda korunu, ale k věci:různá náboženská přesvědčení míchají dohromady jen vyznavači z hnutí"new age"ikdyž v někdy jde o synonymum chápání, tak je potřeba respektovat biblické parazity a jejich vlastní terrytorium víry.

před 1988 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hm, škoda, že nejsi z Ostravy, chtěl bych tě prcat jako duch svatý hezky do tvého pánbičkářského análku, tak mi zavolej, až umřu.

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost