ivosek2

Uznává ČR Palestinu?

Psychotic: děkuji, vážím si toho

Nejlepší odpověď
Psychotic

Ano, Stát Palestina uznala ještě ČSSR v roce 1988. Česko pak toto uznání zachovalo, když se stalo samostatným státem.

Na rozdíl od Keplera raději odpovídám na to, co tazatel zjevně myslel, než na to, co doslova napsal.

Další odpovědi
Kepler

Co je to označení Palestina? Stát to není, takže uznán není nikde na světě. V současné době může být označení Palestina použita ve spojitosti s Palestinskou autonomií, entitou uznanou více než 100 státy světa, jejíž hranice však dodnes nebyly přesně stanoveny.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Palestina

Nuk nuk

Československo uznalo Palestinu v roce 1988. Česká republika pak po rozdělení automaticky přijala všechna uznání všech států, které uznávala v rámci Československa, tedy i Palestiny.
ČR tedy Palestinu oficiálně uznává, v Praze je palestinská ambsáda v Ramalláhu je česká. Fakticky k ní ale přistupuje jako k autonomii.

klumprt

Nevím jak ČR, ale já ne.

Kepler

Psychotic: je fakt, že jsem zapomněl uvést, že mezi těmi 100 státy, které uznaly Palestinu, patřila i ČSSR. Nicméně státem (jak uvádíš) Palestina nikdy nebyla.