MiKu

Uzná banka peníze na účtě financované z jiného zdroje? Vysvětlení v detailu otázky…

Musíme bance prokázat, že jsme peníze z hypotečního úvěru použili na účel k tomu určený / přístavba nebo že je stále máme nevyužité na účtě. Financovali jsme z části z nich ale zahradu a ne přístavbu, což nebylo v plánovaných výdajích. Když si vezmeme spotřebitelský neúčelový úvěr ve stejné výši jako použitou částku a vložíme na účet, abychom ukázali bance, že máme celou částku z hypotéky, uzná nám to banka nebo budou mít problém s tím, že jsou to peníze z jiného zdroje?? Předem děkuji za fundovaný názor někoho z bankovního sektoru :)

Odpovědi
autacek

To, jak to popisujete zavání trestným činem „úvěrový podvod“ a i rady zde mohou být vyhodnoceny jako napomáhání k němu. Pokud jste opravdu prostředky použili v rozporu s úvěrovou smlouvou, měli byste nést z toho veškeré vyplývající důsledky.

kajicek94

Zajděte si k nestrannému finančnímu poradci, zda by prostudoval Vaši smlouvu, aby jste měli jasno, že (ne)jste v úplné bezmoci. Bohužel nevím, jakým způsobem banka kontroluje využité finance.

ivzez

Podle mne to může být u každé banky jiné, některé může
stačit potvrzení zůstatku na účtu, jiná může požadovat výpis,
v němž by byl původ zřejmý.

I to, jak s tím banka naloží, může být u různých bank různé.

Co přesně jste si sjednali ve smlouvě o hypotéčním úvěru
a co stojí ve VOP hypotéční banky?

___

PS:
Problém nebude mít hypotéční banka, ale
dlužník, který peníze použil na jiný účel…