Užívání společných prostor v pronajatém bytě

Dobrý den, bydlím s dalšími 5 osobami v pronajatém bytě. Byt je tvořen 3 neprůchozími pokoji a společnou místností, kde je kuchyňské zařízení, stůl, atd. Spolubydlící si nyní začal stěžovat, že u tohoto stolu ve společné místnosti trávím až příliš mnoho času a chtěl by, abych byl co nejvíce času ve svém pokoji. Má pro tento požadavek nějakou zákonnou oporu nebo se jedná pouze o jeho přání?

Odpovědi
standa

A už jste to řešili způsobem „na pěsti“ nebo „dohodou“ ? 🙂

Omlouvám se za ten počáteční úsměvný nádech mé odpovědi, ale neumím si představit, jak byste PRÁVNĚ chtěl vymáhat v otazce zmiňovaný skutkový stav.

Když budu hodně fantazírovat, tak tento ´problém´ by musel být upraven v dohodě u užívání vybraných společných prostor (WC, které je nejspíš společné bych z této dohody s dovolením vyjmul) a zde by byly stanoveny ROVNOCENÉ podmínky, platné pro všechny spolubydlící.