arygnoc

uzamykání otázek

taková malá prosbička pro „nové“:
neuzamykejte otázky tak rychle (třeba volbou >nejlepší odpověď<), věřte, že je tu nás dost, co by jsme ještě rádi něco dodali (ha, jaké tu je i/y?).

děkuji.
Doplňuji:
Aby bylo jasno:

nejde mi o „mou prezentaci“ ani lovení palečků (-iv-. děkuji za každý paleček, ostatním také), spíš o možnost dodat, doplnit, upřesnit, no a jak jinak, někdy si i „rejpnout“.

ale vážně, zdá se mi, že někdy je to fakt brzo uzavřeno.

Nejlepší odpověď
annas

Arygnoci, už jste jednou na tutu situaci upozorňoval. Ale nějak to málokdo bere na vědomí. Nedávno takto reagoval i anonymní uživatel – vložil podobnou otázku.

Souhlasím s vámi, v posledních dnech jsem se přesvědčila, že tazatel uzavřel ve třech případech otázky, u nichž byla jediná špatná odpověď, navíc ohodnocená, takže bylo možno správně reagovat jen v diskuzi.

Považuji za vhodné počkat na další reakce. Tazatel očekává správnou odpověď, ale uspokojí se špatnou… Je to důležité především u odborného dotazu, u něhož je vhodné vložit odkaz, aby bylo možné si odpověď ověřit nebo rozšířit.

Další odpovědi
tom004

Souhlasím,opravdu jsou někdy uzavřeny zbytečně brzy.A „dodali“,bych napsal stejně. :)

anonym

Už tu o tom byla řeč kolikrát.
Jinak souhlasím s Kerberus,
ad arygnoc – píše se dodali, protože je to všeobecný podmět,
ad www, píšeš bludy, palcovat se dá i po uzamknutí, zkus si to aspoň jednout ověřit, ať neblamuješ nové a neznalé!
Doplňuji:
OK, pokud jsi myslel verzi, kterou zmínila barnajka, tak beru zpět.
Tady bývá někdy tolik „bludů“, že pak člověk snadno oponuje emotivně.

barnajka

Nevzpomínám si, že bych tady kdy uzamkla jednu jedinou svou otázku – myslím, že je to zbytečný, když se po určité době uzamykají automaticky (adminem).

Souhlasím s www, že pokud jde o otázku, na kterou tazatel dostal jednoznačnou a vyhovující odpověď, proč neuzamknout?!

Dám příklad: když se tazatel ptá na název písničky nebo filmu a vzápětí dostane 2–3 evidentně správný odpovědi…uzamknutí je na místě. Mohl by se najít vyčuránek, co se bude chtít na otázce ještě přiživit, tak jenom opíše odpověď od kolegů…a protože to bude mít samozřejmě správně, vždycky se najde někdo, kdo mu za tu správnou odpověď palec dá.
Myslím, že tohle „nezdravé palcování“ měl www na mysli :)

www

Nejsem úplně nejnovější, ale k tomu:
Částečně máš pravdu, na stranu druhou ale jsou odpovědi mnohdy vyčerpávající, třeba hned 1., tak proč ji neuzavřít? Mmj. jsme se o tom bavili několikrát, že jedině tak lze zamezit „nezdravému“ palcování.
Je to ale věc tazatele, třeba tě ale vyslyší 😉
Doplňuji:
Jinak nic proti tvé prosbě, byl jsem, jsem a budu vždy tak trochu rebel, „ochránce psů a toulavých koček“ 😁

baghira

Rychlé uzamykání otázek je jedna z věcí, které mi tu vadí. Dalo by se říct, že mi vadí nejvíc ze všeho, víc než potrhlí uživatelé nebo opakované dotazy. Přitom upravit program tak, aby otázka nešla uzavřít dřív než např. 24 hodin po vystavení je triviální, Ale admini mají jiné priority.