Už zalezli hadi?

Pokud se traduje, že 24.4. na sv.Jiří vylézají hadi a štíři, tak by mě zajímalo, kdy mají konec sezóny.

Nejlepší odpověď
www

Podle počasí (jsou studenokrevní), jenže na „zález“ pranostika není, nebo ji neznám 😁.
Předpokládám ale, že letos už jich moc neuvidíme, i kdyby se oteplilo.
Doplňuji:
Podzimní sluníčko také nemá sílu jako jarní a co by ti plazi proto jedli, když se jejich potrava schovává před chladem 😉.

Další odpovědi
fcoop

Jak který. Někteří hadi nezalézají a otravují celoročně.
Ten samý problém je i s hadicemi.

anonym

Kdy mají konec sezóny hadi, to přesně nevím. Všimla jsem si ale, že hlemýždi už jsou „zavíčkovaní“, takže je jasné, že příroda se neodvolatelně ukládá k zimnímu spánku.
Pranostika na ukládání se plazů na zimu nejspíš žádná neexistuje. Tak to bude asi u jednotlivých druhů různé. Kdybych byla had, tak jsem už raději zalezlá. Na mrazy bych nečekala.

honza19hk

to poznáš až šlápneš na zmiji.....Ikdyž bych se přikláněl ktomu že už budou někde zašitý.Protože už přece jenom ty rána jsou i mrazivá.