Avatar uživatele
bolak

Už vás někdy vyhodili z práce?

Nebo donutili odejít? Pokud ano tak za co? A právem nebo neprávem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10 před 4357 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Akorát vyhrožovali vyhazovem

Občas mám svoji hlavu a málem se mi to stalo osudným. Holt jsem se musel podřídit něčemu, s čím jsem úplně na sto procent nesouhlasil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Dostal jsem regulérního padáka

Doplňuji:
Skončila mi smlouva na dobu určitou a zaměstnavatel mi ji neprodloužil

Upravil/a: Michal Kole

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Donutili mě odejít

Donutili mne, abych odešel dohodou. Potřebovali místo pro známého. Neměl sice ani vzdělání, ani zkušenosti ale potřeboval práci, protože z minulého zaměstnání ho vyhodili pro alkohol.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Dostal jsem regulérního padáka

Chtěli po mně nemožné na počkání a zázraky do tří dnů a to jsem neuměla, tak jsem ve zkušební době byla odejita. A jsem ráda, protože by mi ta práce úplně zničila už tak poničené zdraví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Donutili mě odejít

Svým způsobem mě donutily (ypsilon je správně) odejít. V ryze ženském kolektivu jsem kdysi pracovala prvně a naposledy – peklo pekel!
Začalo to tam docela dobře, byla jsem nadšená zajímavou prací, ale postupem času jsem zjistila, že jsem asi tak jediná, kdo se řídí pravidly a posláním onoho časopisu a nechová se tam jako nadřazená, ale jinak naprostá žumpa. Intriky, lži pomluvy, zlo – to vše bylo na denním pořádku. A do toho chování ředitelek zeměkoule. Byl to děsný, ale přesto užitečný a poučný „zážitek“.
Jedna moje kolegyně (v jiném médiu) se kdysi o svém padáku dozvěděla velmi kuriózně. Šéfdramaturg se jí už dlouho chtěl zbavit, ale jaksi se jí vyhazov neuráčil oznámit, ale (nejen) celá redakce o tom věděla. Nakonec ji „poinformoval“ „vrátný“ v recepci, když šla na poradu: Jé, co tu děláte? Vždyť vy už prej u nás(!) v televizi nepracujete???
Naštěstí si jinde hodně rychle polepšila a jak to bývá – právě ty nuly, které jí tehdy nejvíc škodily, jí teď všude lezou do zadku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kefud

Dostal jsem regulérního padáka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Dostal jsem regulérního padáka

skončila mi po třech letech smlouva na dobu určitou teď v březnu bůů :(

ale jednou mě donutily „baby“ odejít z Východočeské novinové společnosti, stejně jako Damianu to jsem se přistěhovala z Prahy a ony neuměly pracovat na PC a ani do faxu strčit papír, samo, že jsem měla větší plat a za sebe si vybrat náhradu, když jsem odcházela zvolila jsem nejchytřejší holku k jejich překvapení a to jste je měly vidět, jak si každá z nich na moje místo brousily zoubky :)
Doplňuji:
a proč jsem odešla ? z vlastní vůle, ale dohodou, dostala jsem odstupné a tu Jitku jsem musela zapracovat během dvou měsíců..
vadily mi ty drbny a jim jsem byla trnem v oku, že jsem byla bezstarostná prostě volná, každý den jsem si dělala co chci, pořád jsem se usmívala a ony se jen mračily, šklebily a hlavně pomlouvaly..
nikdy bych už nechtěla pracovat v takovém kolektivu nikdy !!

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dostal jsem regulérního padáka

Bolaku, kolik máš let, že kladeš tak nesmyslné dotazy. Vyhazují se opilci z hospody, ze zaměstnání lze dostat pouze výpověď.
Ano v rámci reorganizace firmy zaměstnavatele (při povinném snižování stavu THP) jsem dostala výpověď – byla jsem dlouhodobě nemocná, nedoléčená a bylo to pro mne nejvýhodnější řešení. Dostala jsem slušné odstupné a po půlroce na ÚP jsem mohla nastoupit na starobní důchod, což jsem s chutí udělala.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Renikled

Zdravím, dostal jsem výpověď pro nadbytečnost a nějak se mi to nezdá. Spíš si myslím, že jsem tam někomu neseděl a navíc už tam místo mě někdo je a dělá tu stejnou práci jako já. Tak potom to přeci není nadbytečnost nebo ne?

Avatar uživatele
Petrovskalui

Tak pokud je to pravda, tak potom se asi v takovém případě o nadbytečnost opravdu nejedná. Hele jestli máte o své výpovědi pochybnosti, tak můžu doporučit kontaktovat neplatnyvyhazov.cz Dokáží pomoci a hlavně to pro vás udělají zdarma, nebudete platit nic ani v případě, že by se třeba případný soudní spor nevyhrál.

Avatar uživatele
bolak

ocko: jen aby bylo jasno, ja ti to nebaštím :) až to jednou praskne, to zas bude zas mela…

před 4357 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek