Kepler

Už vás někdy EU parlament nadzvedl více, když neschválil zákon o dvojí kvalitě výrobků?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/502811-zakaz-dvoji-kvality-vyrobku-v-europarlamentu-neprosel.html
Když tak který? No nic, dál zůstaneme popelnicí Evropy. Xindlové!

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ne, toto rozhodnutí jsem čekal a pravda je, že za „odlišné chutě nebo že se jedná o různé produkty, které se pouze podobají“ se schová vše …

… nikdo mne nenutí kupovat výrobky těchto firem, když ve většině případů je zde kvalitnější česká náhrada … ale holt, dokud budou snobi, co se musí chlubit, že maj todle z německa a tam že je to lepší, a že mi to tak neumíme a podobně, tak toto rozhodnutí dokonce schvaluju …

Další odpovědi
Edison

Problém není přeci v rozdílných chutích. Pokud mám na něco chuť, tak si to pořídím. Problém je v tom, že si to pořídím v jedné zemi a v jiné si pořídím něco jiného v tomtéž balení. To je to, co mi vadí. Když bych chtěl jinou chuť najdu si jiný výrobek.

Ale k dotazu: To bylo přesně očekávatelný. Očekávatelný alibismus orgánů EU. Přeci si neznepřátelej dva největší národy Evropy tím, že by nesměli vyrábět šmejdy pro východ pod značkou jejich „kvalitních“ západních ekvivalentů jen proto, aby na tom vydělali.

Drap

Myslím že nebyl žádný důvod k nadzvednutí. To že to EU neschválí bylo jasné už dlouho předem. Je to obdobné, jako když nám zakázali provádět veterinární kontroly masa z Polska. Zřejmě se řídí tím, že dobré prase všechno spase.

Dochy

Já jim furt nemůžu zapomenout žárovky. Pak také pomazánkové máslo a rum.
Mimochodem: aférka s pomazánkovým máslem a rumem se tohohle vlastně dotýká. My tady nemůžeme mít pomazánkové máslo, aby jej náhodou někdo (cizinec) nekoupil v domnění že jde o čisté máslo (mimochodem, jak cizinec bude vědět že máslo je máslo když tam nebude napsáno třeba butter?) ale klidně si sem může přijet a koupit si Milku v domnění že kupuje Milku a přitom pak zjistí že to vlastně ani není Milka (značka vybrána náhodně pro ilustraci, nejsem si jist zda a případně v jaké míře tímto zrovna Milka trpí)

dudu

Podobné šarády, kdy poukazováním na lumpárny v zahraničí se odpoutá pozornost od ještě větších nepořádků uvnitř uplatňoval už Pepa Goebbels. Mne by více zajímalo proč např. třistaprocentní navýšení dotací do produkce vepřového masa nepřináší vizi soběstačnosti, ale zato očekáváme dynamický nárůst cen /prý kvůli Číně/. Nebo třeba, kolikže procent z tuzemské výroby brambor bylo loni vyvezeno do zahraničí? Opravdu naši dovozci kuřecího z Polska žijí v nevědomosti, nebo jen ruka ruku myje a zúčasnění jsou oba „za osmnáct“?

Rokio

Také jsem naštvaný. Jsem rozhodně proti tomu, aby Česko zůstalo popelnicí Evropy.

aliendrone

Jejky Keplere, i když trpíš rusofóbií (podobně jako já havlorefluxem), tak až zase takový kecožrout nejsi, tím jsem si stopro jistý. Očekávat, že by západní EU přestala parazitovat na té východí přeci nemůžeš ani ve snu, ne?

Tohle prostě přenech vypatlancům, kteří věří na ježíška, EU výhody, pravdu a lásku se Sluncem v duši! Neboj nic, časem se to napraví, blbé je, že MY se toho nedožijeme, takže proč si kvůli tomu dělat vrásky? ;) :D

anonym

Tohle je obecný problém silné lobby výrobců … tohle téma příjde na přetřes za rok dva znovu a znovu, nakonec to schválí. Vemte si kolikrát se napříkla nepovedlo zavést celoevropský roaming, kolikrát to lobby operátorů zablokovala, a vida, nakonec to tu máme …

Kryšpín

Pokud bude poptávka po jiných chutích, tak bude nabídka, hlavně když je to levnější, krásně zabaleno a pokud možno ve slevě v supermarketu.

I v české kotlině se prodávají různé domácí chutě na př. máslo Bohemia má 14% másla, máslo Milkpol 10% a zbytek různé jiné přimíchané chutě.

Kepler

Edison: vůbec nejde o rozdílné chutě, na což se bruselští vymlouvají. BLBOST!
Masová konzerva s obsahem 80 % masa mi určitě bude chutnat líp než ta, co viděla maso jen při průjezdu nádražím. Takže co? jen se nás snaží ojebat podle zásady dobré české prase všechno spase. To je celé.

Edison

Dyk to píšu…