Avatar uživatele
Kepler

Už vám je jasné to pivní DPH?

Já z toho teda mám hroznou DéPéHku (zkráceně depku). Chudáci hospodští, co nedávali pozor v hodinách matematiky.

obrázek: https://twitter­.com/Poslednis­kaut/status/12258040­08700469248?ref_src=twsr­c%5Etfw%7Ctwcam­p%5Etweetembed%7Ctwter­m%5E1225804008700469248&­ref_url=https%3A%2­F%2Fwww.novin­ky.cz%2Fdomaci%2Fcla­nek%2Fnove-zdaneni-piva-neprestava-cechy-fascinovat-a-bavit-40312954 Již není chráněn autorskými právy, páč je starší 70ti let.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, dust8 před 1534 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Říkal pan Babiš JASNĚ, že za chaos může „nějaký blb, co vytvořil nějakou idiotskou tabulku“.

Dále žasl z toho, jak média udělala z DPH na pivo bramboračku:
„Fakt jo? Jen proto, že nějaký blb si udělal idiotskou teoretickou tabulku, kterou po něm nikdo nechtěl, dostala se do médií a tam ji začali vydávat za nějaký platný dokument?

Čili je mně jasný, že pokud fundovaná osoba, v tomto případě p. Babiš, hovoří, jak hovoří, tak je nejspíš zoufalý a logicky je špatný z toho, co dnes z DPH na pivo dělají blbové.

„Opakuji, žádný bordel se nechystá. Vy, co chodíte na pivo nebo si ho kupujete domů, neřešíte nic. Nemusíte spekulovat, jak a kdy si pivo dát, abyste ho neměli dražší. Neřeší to logicky ani hospodský, který není plátce DPH,“ napsal premiér.
Dodal, že při snižování DPH na točené pivo vláda myslela hlavně na malé hospůdky na vesnici odvádějící DPH, kde se nevaří a k pivu se nabízí jen hermelín nebo utopenec. „A za to jsme dostali co? Pěkně přes držku,“ dodal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Pivní DPH je mi jasná. Není to nijak složité. Je to další z řady populistických volovin, na které lidé slyší. V praxi je to jednoduché. Protože restaurace budou dál nakupovat sudové pivo od pivovarů za cenu včetně DPH 21 % (viz odkaz) a drtivá většina provozovatelů malých hospod, kterým se mělo údajně ulevit kvůli zvýšeným nákladům na EET, nejsou plátci DPH, nemůže se změnit vůbec nic. Jen mnoho konzumentů, neznalých princip DPH, si bude myslet, že hostinský by měl snížit cenu.

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/babis-vyzval-hostinske-aby-s-nizsi-dph-zlevnili-pivo-spocital-to-ale-spatne-88685?seq_no=­1&source=hp&dop_a­b_variant=291602&dop­_source_zone_na­me=zpravy.sznhp­.box&utm_source=www­.seznam.cz&ut­m_medium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Tak pro hospodského je prakticky věc jasná, pokud bude cena celkem jednotná, tak bude tendence vše natlačit do 10%, aby mu zbylo co nejvíce. A na tom ho zakleknou „naši“, kteří budou zkoušet různé fígle, jestli se hospodský náhodou nesplete a neřekne jim, tady máte 3 piva a udělejte si s nimi co chcete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Eh, škoda mluvit. Blbečci jásají (do 10 let dle „zákona padajícího trusu“ to odskáčou, to je jasné), ovšem bohužel s nimi to odskáčou i ti ostatní. Jediné co mě uklidňuje je fakt, že ti se přizpůsobí, zatímco tleskající blbečci to v konečném důsledku „vyžerou do důsledků“ – a dobře jim tak. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tak já jdu do hospody jednou za rok na pivo, když mám chuť. Loni jsem byl asi 2 x. Jinak si kupuji lahvové. A když jdu do hospody, tak si to vypiju tam a něco jim dám jako zpropitné. Takže to neřeším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Mám s tím trochu problém. Pokladnu nastavím ok, ale jak mám dělat inventuru?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jako, jasný mi to celkem je a jedno skoro taky, jem mě tak nějak trochu,rozčiluje ta nelogika, že mám platit víc, když chci točený domů než když budu muset sedět v putyce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

… kdekoliv v Evropě se za pivo platí dvakrát až třikrát tolik co je běžné u nás a je jim to fuk (dopřávají si to jako specialitu a nehltají 3 pětipiva za hodinu), proč tu vůbec řešíme tyhle ptákoviny ?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

ge0rge: Ale ono se snad to pivo mělo i zlevnit… Jen je v tom bordel.

před 1532 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Cituji: „Již není chráněn autorskými právy, páč je starší 70ti let.“
OMYL!
Ten, kdo tam přidělal logo „SČ“ si může nárokovat autorská práva. ;) :D :D

před 1534 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Hlada: odkud máš, že většina hospodských nejsou plátci DPH?

před 1534 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Z osobní praxe. Pronajímal jsem šipky.

před 1534 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

V tomto článku daňový poradce odhaduje 80% neplátců.
https://echo2­4.cz/a/SECVd/niz­si-dph-u-piva-pomuze-vesnickym-hospodam-chvali-se-babis-tech-se-to-pritom-netyka?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

před 1532 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Malý, tedy ten vesnický hospodský se snaží do další administrativní povinnosti nespadnout. Tedy se registraci k DPH vyhýbá jak čert kříži, protože v ten okamžik si může začít platit účetní.

před 1534 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Je smuté sledovat, jak jsou lidé snadno zmanipulovatelní a jak je štvavá kampaň proti živnostníkům úspěšná.

před 1532 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek