ReHu

Už v několika starých filmech jsem slyšela výraz titěra. Asi ironické pojmenování člověka. Ale co to znamená?

Doplňuji:
Dotyčný byl Jindřich Plachta. Nazvali ho tak v nedávno uvedeném filmu Sňatková kancelář.

Nejlepší odpověď
iceT

Napadá mě titěra-titěrný-jako malý,hubený…ale možná je význam jiný.

Další odpovědi
hanulka11

titěrný je mrňavý maličký- tak to bude něco asi od toho slova
bude to nějaký prcek