Viktorie II.

Už to někdy bylo, aby u vesla byli dva premiéři?

Nejlepší odpověď
Schluker

V podstate vzdy, kdyz se meni vlada. Jen to nikdy nikdo takhle nesledoval.

Další odpovědi
Emefej

Vládnoucího premiéra máme pouze jednoho.

JežíšKristus

U vesla je pouze jeden. Je nemožné, aby u vesla byli dva. Možná, že premiéři byli jmenováni dva, pouze jedné vládě však byla vyslovena důvěra. Jinými slovy, premiérů lze jmenovat deset, dokud nevysloví Sněmovna důvěru, nezmůže premiér nic. Veškerá dnešní rozhodnutí jsou plně na odpovědnost premiéra Babiše, který předsedá stávající (současné) vládě s důvěrou.

Mimochodem, premiér = předseda vlády. Vládě musí být vyslovena důvěra. Ústava ani pojem premiér nezná!

Kazatel

Málo kdy se stane, že president jmenuje jen premiéra, bez vlády.

led

Prezident po voľbách vymenuje predsedu (novej) vlády, ktorý až po zostavení, schválení a vymenovaní novej vlády preberie vládnu moc. Do aktu vymenovania novej vlády vládnu moc „zastrešuje“ stará vláda.
Takže pri moci je vždy len 1 predseda vlády a jedna vláda.

mosoj

Otázka míří na současnou situaci a je to ptákovina.- Viz. odpovědi.
Měli jsme ale dva policejní presidenty a oba se té košile drželi jako h… !!

marci1

Zřejmě ano, ale oceňuji Fialu s Babišem za jejich společnou podporu očkování třetích dávek. 🙂