pulevu

Už sem z toho mimo muže manžel uplatnit slevu na mě?

Dobrý den mám prozbu trochu v tom tápu ..Sem na Rodičovské dovolené amám ŽL nákup prodej mám to jako vedlejší činost tak neplatim ani sociální ani zdravotní .A ted k jádru věci manžel ted přišel domu stim ,že muj příjem nesmí přesáhnout 68 000,– a je to tedy čistý výdělek ?? když po odečtená všch výdaju (poštovne,clo,au­kro) a všeho sem na nějakých 46 000,– za rok čistého máme nárok na slevu na manželku nebo ne? a mužu si i já když budu dělat danový získat bonus na prcka?
Doplňuji:
Aha takže manžel muže požádat o slevu na mě ale už ne na dítě a já na dítě jestli to chápu dobře?

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý večer. Zkusíme to dát dohromady. Takže, prosím Vás, jaký je tedy Váš příjem jako takový? Kolik dělá celková částka za rok za rodičovský příspěvek? Ten je nutno přičíst k 46 tisícům čistého příjmu z podnikání. Do příjmu manželky se nezapočítávají přídavky na děti, podpora v nezaměstnanosti a sociální dávky. Pokud Vám součet vyjde vyšší než 68 tisíc, nelze odpočet na Vás uplatnit. Jde tedy o to, zda Váš rodičovský příspěvek činí 22 tisíc za rok 2011. Pokud ne, můžete 24.840,– Kč na sebe jako na vyživovanou manželku uplatnit. Daňový bonus na dítě může uplatnit jen jeden z manželů a druhý dokládá k jeho daňovému přiznání prohlášení, že na totéž dítě neuplatnil daňový bonus.

Další odpovědi
mosoj

Ano je to čistý zisk po odečtení nákladových položek. V daňovém přiznání si můžete započítat odečitatelné položky na koho chcete, ale jenom jednou. To znamená že pokud si je na dítě uplatníte vy nemůže již manžel. tuto skutečnost podepisujete v prohlášení …

pulevu

No já myslela,že se počítá pouze mateřská ..všude se píše že rodičovský příspěěk se nepočítá,ale pokud ano pobírám 7600,–měsíčně .Takže to tedy asi nepujde.Takže mám emožnost tedy pouze jeden z nás slevu na prcka?

kropitko

Rodičovský příspěvek se na 100% nezapočítává.Ma­teřská se započítává.
Škoda, že jste otázku uzamkla,,,,

pulevu

No to bylo nechtěně sem tu poprvý dělám poprvý si i daně všechno a sem z toho jelen nevim vubec nic každej říká uplně něco jiného ..Tak když podnikám má vubec manžel nárok na tu slevu na mě ikdyž si vydělám cca 4300,– měsíčně???nechci udělat někde chybu ale tady dva píšou pulku tak a pak zas tak …:/

kropitko

může uplatnit slevu, pokud váš příjem nepřesáhl 68000,–. Příjem a zisk je něco jiného. Příjem je to, co jste v průběhu daňového období přijala, zisk, to co vám zůstalo po odečtení nákladů. Takže zisk je je 4300,–, což je 51600,– za rok, tzn., že příjem byl pravděpodobně vyšší, tak že odpočet na vás není možný. Ale může si manžel odpočíst dítě, pokud měl vyšší příjem než vy, tak to bude lepší. Sociální platit nemusíte.
Dále si můžete např. odečíst od základu daně odběry krve, životní a penzijní pojištění, hypotéku apod.

kropitko

jo ten rodičák se skutečně nezapočítává, jen mateřská.

mosoj

Ano jenom jeden a je jedno kdo!

pulevu

Ale všude kde se kouknet ena podmínky píší že se rodičovský příspevěk do příjmu nepočítá?

pulevu

http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/prilohy/cla­nek.phtml?id=73­0218

pulevu

Ale všude kde se kouknet ena podmínky píší že se rodičovský příspevěk do příjmu nepočítá?