Hufnágl

Už se zacelila ozónová díra?

V současnosti rapidně ubylo přeletů letadel, největších znečišťovatelů ovzduší. Je to dobré pro přírodu?

Odpovědi
Ametyst

Největší znečišťovatelé jsou globální kamiony, které nesmyslně vozí i základní potraviny přes půl světa. Nesoběstačnost zemí hraje globalistům do ruky. Teď při epidemii se hezky obnažila.

autacek

Ti by chtělo delší čas. Každopádně příchodem koronáče dohořely všechny ohně v Austrálii, kdo by to byl řekl.

Pepa25

Hlavní příčinou vzniku ozónové díry byly freony, takže od 90. let se situace stabilizovala.
Provoz letadel a emise dusíku ozonovou díru také narušují, ale spíš z dlouhodobého pohledu. Nepředpokládám, že by krátkodobé výkyvy měla nějaký zásadní vliv. Leda že by došlo k zastavení trend neustálého růstu letecké dopravy …

Kryšpín

Možná odborně odpoví Tintin Eleonova Emman Greta Thunbergová Stokholm.