Kazatel

Už se vlastně ví, kde je na veřejnosti největší semeniště předávání nákazy covid-19?

Nejlepší odpověď
Beno

Nakažený člověk, který chodí mezi lidi. Má ležet doma a léčit se.
https://www.le­karna.cz/clanek/o-cem-se-mluvi-leky-na-koronavirus/

Další odpovědi
paul1

Asi to bude tam, kde je větší pohyb lidí a uzavřenější prostory (např. výtahy)

zjentek

Podřadné putyky a bufety plné chlastajících kouřících chrchlajících neoček a polorozpadlé dodávky plné solviňáků jedoucích z montáží, ze stavby..

Justin1

Mohly by to být školy, kde je (nebo donedávna bylo, pokud vím) možné být v učebnách bez ochrany dýchacích cest, což nechápu (nechápu předpoklad, že v učebnách se virus šířit nemůže a jenom ve společných prostorách se šířit může).

Mohou to být i pracoviště, kde si lidé řeknou, že nebudou mít ochranu dýchacích cest na základě toho, že budou sedět s rozestupy většími než jeden a půl metru, a potom si z toho udělají standard a ochranu si nenasazují, i když se k sobě přibližují víc, zatímco jejich rodinní příslušníci v ně vkládají svou důvěru, že v práci dělají všechno pro to, aby je neohrozili.

K tomu se přidávají ti, kteří chodí po obchodech s nosem vystrčeným z roušky.

Mám pocit, že očkovat se a důsledně se bez polevování chránit je pro mnoho lidí potupa a riskovat nebo i prodělat covid je pro ně hrdinství nebo aspoň lepší cesta, takže dělají opak toho, co by měli dělat, aby se virus nešířil, a když se jim to vymkne z kontroly, tak teprve litují a doufají, že je přetížení zdravotníci v přeplněných nemocnicích vyléčí. Pochopit, že není možné cokoli řešit hozením odpovědnosti na někoho jiného, je asi pro mnoho lidí nadlidský výkon.

Myslím, že by si každý potřeboval aspoň v nějaké simulované situaci vyzkoušet, jaké to je, když nutně potřebuje vyřešit nějaký palčivý problém a jedinou cestou k jeho řešení je, aby na jeho řešení spolupracovali lidé, kteří spolupracovat odmítají.

da ny

Možná tam, kde je hodně lidí pohromadě.
Lidé mnohdy nemají vštípeny základní návyky hygieny (ruce).
A dále, třeba:
Imunolog Jiří Šinkora:
„Když necháme po světě běhat očkované, kteří šíří infekci, čísla budou stoupat.“
https://cnn.i­prima.cz/imuno­log-ockovani-si-mysli-ze-jsou-neinfekcni-a-virus-siri-dal-zde-mame-vysledek-51267?fbclid=­IwAR1tg8WXb_8­kMLXVormFddsxVO­vO9O-QALvsu13LQdnyw0­qp5LwLwV24CeU
"Když vidím ty vládní nápady, říkám si, jestli na něčem nejedou „
https://echo2­4.cz/a/SswCZ/­imunolog-sinkora-kdyzvidim-ty-vladni-napady-rikam-si-jestli-nanecem-nejedou

Beno

Všem měřit při vstupu bezdotykově teploty ve škole, v práci, obchodních centrech, dopravních prostředcích atd.

da ny

https://janze­man.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=779342