Avatar uživatele
Kelt

Už se vám stalo, že vám zazvonil mobil a po zazvonění ten druhý nechápal?

Byl jsem na úřadě a telefonoval z pevné linky, když mi zazvonil mobil s oznámením, že mne volá kolega. Vyřídil jsem telefonát, pak zavolal zpětně na mobil a kolega byl udiven, neboť byl v nemocnici a mne nevolal. Přece mi nebude zvonit telefon bez důvodně. Co myslíte? Děkuji
Nejdivnější na tom je to, že jsem měl mobil v batohu a přitom jsem telefonoval z pevné linky a během toho hovoru se mi ozval signál, že mne někdo volá. Nemám tam žádné zpětné volání. A volal jsem nebo měl hovor se stovkou jiných.

Upravil/a: Kelt

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1677 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Někdy je možné spustit volání neúmyslně, například u některých telefonů lze volit číslo jediným náhodným či neúmyslným dotykem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Mé staré mobily „umějí“ na jeden stisk tlačítka opakovat předchozí hovor.
Myslím, že i dnes má většina mobilů takovou nebo podobnou funkci.

Další možnost je neúmyslný stisk tlačítka s přednastavenou volbou čísla.
Kvůli možnosti nechtěného volání přednastavené volby vůbec nepoužívám
(nenastavuji).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Možností jsou mraky. Přednastavená „rychlá volba“ neúmyslně zmáčknutá, někdo třetí si hrál s mobilem volajícího (ten o tom ani nemusel vědět), tech. potíž u operátora, je tu i (spíše teoretická) možnost, že tě někdo „loví“ (duplikace SIMky), prostě je toho moc.

Celkem spolehlivě ale můžeš vyloučit čestapácké/po­licejní prstíky, dnes se odposlechy provádí na úrovni operátora, takže takové ty pohádky „Jak zjistím, že mám napíchlý mobil?“ přenech konspirátorům – jednoduše proto, že to nijak NEZJISTÍŠ.

Dokonce i kdysi spolehlivé „nalepovací LEDky“, které blikaly při vysílání telefonu (který jinak dělal mrtvého brouka – braly si energii z emitovaného záření) už dnes o ničem nevypovídají. OS telefonu totiž na vzdálený příkaz zaznamenává, komprimuje a v dávce odesílá záznam, což se ti sice projeví občasným blikáním LEDek, ovšem nemáš možnost rozpoznat, zda-li jde o odposlech či jen o obyčejnou práci sítě, např. běžné přeladění na jinou základnovou stanici. (v dávné minulosti tohle telefony neuměly, takže LEDky blikaly nepřetržitě jako při hovoru)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak tuhle otázku jsem vůbec nepochopil, nechám se poddat.

Nejdivnější na tom je to, že několik dalších odpovědělo a přitom jsem nechápal. Nemám tam žádné vysvětlení. Asi Sibyla a Nostradamové.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek