Kelt

Už se vám stalo, že vám zazvonil mobil a po zazvonění ten druhý nechápal?

Byl jsem na úřadě a telefonoval z pevné linky, když mi zazvonil mobil s oznámením, že mne volá kolega. Vyřídil jsem telefonát, pak zavolal zpětně na mobil a kolega byl udiven, neboť byl v nemocnici a mne nevolal. Přece mi nebude zvonit telefon bez důvodně. Co myslíte? Děkuji
Nejdivnější na tom je to, že jsem měl mobil v batohu a přitom jsem telefonoval z pevné linky a během toho hovoru se mi ozval signál, že mne někdo volá. Nemám tam žádné zpětné volání. A volal jsem nebo měl hovor se stovkou jiných.

Nejlepší odpověď
dubraro

Někdy je možné spustit volání neúmyslně, například u některých telefonů lze volit číslo jediným náhodným či neúmyslným dotykem.

Další odpovědi
ivzez

Mé staré mobily „umějí“ na jeden stisk tlačítka opakovat předchozí hovor.
Myslím, že i dnes má většina mobilů takovou nebo podobnou funkci.

Další možnost je neúmyslný stisk tlačítka s přednastavenou volbou čísla.
Kvůli možnosti nechtěného volání přednastavené volby vůbec nepoužívám
(nenastavuji).

aliendrone

Možností jsou mraky. Přednastavená „rychlá volba“ neúmyslně zmáčknutá, někdo třetí si hrál s mobilem volajícího (ten o tom ani nemusel vědět), tech. potíž u operátora, je tu i (spíše teoretická) možnost, že tě někdo „loví“ (duplikace SIMky), prostě je toho moc.

Celkem spolehlivě ale můžeš vyloučit čestapácké/po­licejní prstíky, dnes se odposlechy provádí na úrovni operátora, takže takové ty pohádky „Jak zjistím, že mám napíchlý mobil?“ přenech konspirátorům – jednoduše proto, že to nijak NEZJISTÍŠ.

Dokonce i kdysi spolehlivé „nalepovací LEDky“, které blikaly při vysílání telefonu (který jinak dělal mrtvého brouka – braly si energii z emitovaného záření) už dnes o ničem nevypovídají. OS telefonu totiž na vzdálený příkaz zaznamenává, komprimuje a v dávce odesílá záznam, což se ti sice projeví občasným blikáním LEDek, ovšem nemáš možnost rozpoznat, zda-li jde o odposlech či jen o obyčejnou práci sítě, např. běžné přeladění na jinou základnovou stanici. (v dávné minulosti tohle telefony neuměly, takže LEDky blikaly nepřetržitě jako při hovoru)

zjentek

Tak tuhle otázku jsem vůbec nepochopil, nechám se poddat.

Nejdivnější na tom je to, že několik dalších odpovědělo a přitom jsem nechápal. Nemám tam žádné vysvětlení. Asi Sibyla a Nostradamové.