Avatar uživatele
Kepler

Už se vám stalo, že se nezaúčtovala nějaká platba kartou? Konkrétně u České spořitelny.

Mně už jednou jo, protože si obchodník stěžoval bance. Ta mi pak zavolala, jestli jsem tehdy u něj platil a s mým souhlasem pak transakci zaúčtovala. Teď to vypadá, že se to stalo podruhé. Co by se stalo, kdybych platbu zapřel?
Své transakce si kontroluju na internetovém bankovnictví on-line.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 1434 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Platbu nezapřeš,prostě stará škola. 🙂 Česká spořitelna zjevně zadržuje peníze déle než je zdrávo, že se o ně obchodník musel přihlásit. U mé banky než proběhne platba kartou, zjistím si on-line, že částka je na mém účtu blokovaná, peníze pro mě nejsou k dispozici. Obvykle odejdou druhý den.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Ještě v životě ne. S ČS nemám žádnou moderní/novodobou zkušenost, opustil jsem ji v době, kdy to šlo ji opustit – tehdy ještě fungovaly výherní vkladní knížky, to nebylo po kartách ještě vidu slechu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Jako párkrát se mi stalo, že jsem ji vůbec nikde strašně dlouho neviděl a třeba teprve po týdnu mi naskočila, rovnou mezi zaúčtované. Předtím nebyla v IB vůbec nikde vidět. Že by zapomněli to ne, to se mi nestalo.
PS. Proč máš tuhle banku? Jaké ti dali podmínky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Vydrž, třeba ti zaúčtují po něděli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ještě se mi to nestalo.
Ono se může stát, že z nějakého důvodu nedojde ke správnému potvrzení platby mezi těmi různými systémy, kterých je v tom řetězci bambilion. Pak nezbývá než začít s detektivní prací a když se nepovede dohledat jasný důkaz že platba autorizována oprávněným držitelem karty, bude pravděpodobně nutný jeho dodatečný souhlas.

V případě nesouhlasu bych očekával že to obchodník požene k soudu.Otázkou je zda bude žalovat kupujícího, nebo nějakou banku.

Ametyst: Tohle nebude o tom, že by spořka zdržovala převod. To by pořád byla platba jasně zdokumentovaná a nikdo by se nikoho na nic neptal.Lidská práce s dohledáváním těch plateb má podstatně větší cenu než těch pár halířů co by spořka mohla vydělat na úrocích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Alesh: jsem u ČS 15 let a nestěžuju si. Žádné nesmyslné poplatky, za věrnost mi odpustili i poplatek za vedení účtu. No a teď mi nabídli i zlevnění úroků za kontokorent a na kreditní kartě, což jsou největší pálky. Uvidíme, do banky mám smluvenou schůzku v úterý.

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

njn, česká setrvačnost, na to oni hrajou… taky jsem u nich začínal, pak jsem si pořídil AirBank a musím říct, že nejen, že automaticky nic neplatíš, ale naopak dostáváš prachy za prachy na účtě. donedávna to bylo i na běžném účtu, teď v té krizi to nechali jen na spořicím. Jinak tchýni jsem nedávno pomohl s výběrem nové banky, ta měla Poštovní spořitelnu nebo co, kde platila měsíčně 90 Kč, nově má Creditas, kde neplatí nic, vybírat může ze všech bankomatů zadarmo a navíc dávají aktuálně 1 % na spořicím účtu (na začátku roku to bylo 1,6 %). Já jsem u ČS chtěl účet zrušit, ale nabídli mi 3% cashback z plateb kartou v supermarketech, lékárnách, drogeriích a benzínkách, tak jsem to zrušení odvolal a zatím mi to vyhovuje. 🙂

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ještě: zajímavé je, že ta útrata se neobjevila ani mezi nezaúčtovanými transakcemi.

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ametyst: kdyby ČS úmyslně zadržovala peníze (proč?), tak proč by si u mně ověřovali, zda jsem u toho obchodníka opravdu platil? To mi nějak nesedí. Domnívám se, že ten jejich systém nefunguje spolehlivě. A kdybych platbu zapřel, nenadělali by nic a museli by to zatáhnout ze svého. Prostě v tom mají fakt bordel.

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tak až ti zavolají příště, tak řekni „nepamatuji se“ a možná je to do budoucna POUČÍ!

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Asi to tak udělám, aspoň bude sranda.

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

tak to tam mají pěkný bordel

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

souhlasím!

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek