Stingo

Už se vám stalo, že první co vám řekl doktor v nemocnici na ambulanci, proč jste nešli do jiné nemocnice?

Mně se to stalo dvakrát. Jednou s manželem, kdy mu doktor řek, že bydlí na desítce, tak proč jezdí do Krče a podruhé se mi stal úraz na devítce a jeli jsme do Vinohradský a doktor se mě ptal, proč jsme nejeli na Bulovku… Co byste mu na to řekli? Na mě to v první chvíli působí jako že tam otravuju…

Nejlepší odpověď
bolak

řek bych: co je ti potom! vodveď svou práci a dej si za těch 30 korun záležet, šmejde zvědavej!

Další odpovědi
anonym

Ne, nestalo…
Ale už se mi stalo, že mne v nemocnici (do)nutili udělat kolečko – urgentní příjem, traumatologie, chirurgie – když jsem jasně věděl, že chci na chirurgii (no – nakonec mne ošetřil plastický chirurg)…
Taky se mi stalo, že jsem musel být na doktora až hrubý, aby mne neošetřil špatně.
A dvakrát mi doktor vynadal (oprávněně), že jsem přišel pozdě (na šití).
😉
Ale jinak mám s lékaři i nemocnicemi vcelku dobré zkušenosti.

da ny

Na mne by to působilo stejně.
Mám zkušenosti s lékaři velmi dobré, horší i špatné (zde ani tak ne pro chování, ale odvedenou práci).
Mé zkušenosti jsou z obou stran pacient x zdravotník SZŠ (po ruce lékaři), z LDN i jako náhodný účastník.
Se sestrami a ošetřovatelkami dokonce až šokující – jen jako svědek v „civilu“ :( apod. Osobní převážně velmi dobré zkušenosti.
Vše je v lidech a bohužel v penězích. Pracovním přetížení. Honba za body, výkony proplácenými pojišťovnami – některé jsou „ztrátové“ (mnohdy je za časově náročný výkon/ obsazené lůžko málo peněz), v nemocnicích omezené možnosti (léky, zdrav. materiál).
V některých městech je nedostatek lékařů + dovolené a PN, mají nadúvazky (RZP), slouží do roztrhání těla (či „honí prachy“). Na pohotovosti, některých ambulancích (příjmech) interního, traumatol. odd., ARO atp. bývá po 16h a v noci pěkný frmol. Dopoledne ambulance, operace…
Nikdo není dokonalý, někomu tu a tam „ujede pusa a nervy“, i lékařům.
Doplňuji:
Stalo se to dceři v jedné krajské nemocnici „v cizím městě“, kde studuje, na ortopedii.
Z recepce ji odeslali rovnou na ortopedii.
Byla ušetřena díky hodné sestřičce v kartotéce „kolečka, přes traumatologii“, což bylo asi kamenem úrazu. Nedokázala dojít do 1,5 km vzdáleného pavilonu zpět na traumatologii.
V ambulanci se ocitla jako belhající se pacient po 2 pádech a s oteklým kolenem i lýtkem.
Padla otázka, proč „přišla“ zrovna sem. Kdyby přišla jako adeptka na umělý kloub, byl lékař spokojen . On dělal totální náhrady kloubů a musel jít na tuto ambulanci :(

marci1

Ne, nestalo. Ošetřili mě v pohodě a doufám, že tak tomu bude i příště ( pokud nějaké příště bude ). 🙂

bolak

mowla: nechal sis zvětšit poprsí, co?

anonym

;-DDD
Neee – měl jsem poleptanou kůži. Na Vinohradech se mi o ni hezky starali na Popáleninovém centru, v Olomousi – holt, na plastice…
___
BTW – „poprsí“ mám velký dost – mnohá by záviděla…
😁