Avatar uživatele
Stingo

Už se vám stalo, že první co vám řekl doktor v nemocnici na ambulanci, proč jste nešli do jiné nemocnice?

Mně se to stalo dvakrát. Jednou s manželem, kdy mu doktor řek, že bydlí na desítce, tak proč jezdí do Krče a podruhé se mi stal úraz na devítce a jeli jsme do Vinohradský a doktor se mě ptal, proč jsme nejeli na Bulovku… Co byste mu na to řekli? Na mě to v první chvíli působí jako že tam otravuju…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3534 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

řek bych: co je ti potom! vodveď svou práci a dej si za těch 30 korun záležet, šmejde zvědavej!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ne, nestalo…
Ale už se mi stalo, že mne v nemocnici (do)nutili udělat kolečko – urgentní příjem, traumatologie, chirurgie – když jsem jasně věděl, že chci na chirurgii (no – nakonec mne ošetřil plastický chirurg)…
Taky se mi stalo, že jsem musel být na doktora až hrubý, aby mne neošetřil špatně.
A dvakrát mi doktor vynadal (oprávněně), že jsem přišel pozdě (na šití).
😉
Ale jinak mám s lékaři i nemocnicemi vcelku dobré zkušenosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Na mne by to působilo stejně.
Mám zkušenosti s lékaři velmi dobré, horší i špatné (zde ani tak ne pro chování, ale odvedenou práci).
Mé zkušenosti jsou z obou stran pacient x zdravotník SZŠ (po ruce lékaři), z LDN i jako náhodný účastník.
Se sestrami a ošetřovatelkami dokonce až šokující – jen jako svědek v „civilu“ :( apod. Osobní převážně velmi dobré zkušenosti.
Vše je v lidech a bohužel v penězích. Pracovním přetížení. Honba za body, výkony proplácenými pojišťovnami – některé jsou „ztrátové“ (mnohdy je za časově náročný výkon/ obsazené lůžko málo peněz), v nemocnicích omezené možnosti (léky, zdrav. materiál).
V některých městech je nedostatek lékařů + dovolené a PN, mají nadúvazky (RZP), slouží do roztrhání těla (či „honí prachy“). Na pohotovosti, některých ambulancích (příjmech) interního, traumatol. odd., ARO atp. bývá po 16h a v noci pěkný frmol. Dopoledne ambulance, operace…
Nikdo není dokonalý, někomu tu a tam „ujede pusa a nervy“, i lékařům.
Doplňuji:
Stalo se to dceři v jedné krajské nemocnici „v cizím městě“, kde studuje, na ortopedii.
Z recepce ji odeslali rovnou na ortopedii.
Byla ušetřena díky hodné sestřičce v kartotéce „kolečka, přes traumatologii“, což bylo asi kamenem úrazu. Nedokázala dojít do 1,5 km vzdáleného pavilonu zpět na traumatologii.
V ambulanci se ocitla jako belhající se pacient po 2 pádech a s oteklým kolenem i lýtkem.
Padla otázka, proč „přišla“ zrovna sem. Kdyby přišla jako adeptka na umělý kloub, byl lékař spokojen . On dělal totální náhrady kloubů a musel jít na tuto ambulanci :(

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ne, nestalo. Ošetřili mě v pohodě a doufám, že tak tomu bude i příště ( pokud nějaké příště bude ). 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

mowla: nechal sis zvětšit poprsí, co?

před 3533 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

;-DDD
Neee – měl jsem poleptanou kůži. Na Vinohradech se mi o ni hezky starali na Popáleninovém centru, v Olomousi – holt, na plastice…
___
BTW – „poprsí“ mám velký dost – mnohá by záviděla…
😁

před 3533 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek