Michal Kole

Už se Vám rodičové stalo, že jste přišli domů nečekaně a Váš syn nebo dcera zrovna pořádala mejdan ?

Kravál až před barák, v bytě nakouřeno, všude se válely rozbité flašky od alkoholu (střepy zaseknuté v parketě), všude nazvraceno, bordel jak v tanku, ve 2+1 bytě 15 lidí všichni napůl v bezvědomí z lehkých tanečních drog (marihuana, extáze)

Odpovědi
dudu

To se nám nestalo, obě naše dcerušky byly velmi obezřetné. Ovšem až následně jsme zjistili, že odešla některá slavnostní nápojová číše a nebo vyschlechli kulantní prosbu sousedů, zda se při příštím mejdanu můžeme chovat tišeji.

strapanka

Ano, aj ked to nebolo az take hrozne. Mam tri uz dospele deti, a skoro kazdy pubertak tym prejde. A ak si niektory rodic mysli, ze nie, tak je naivny alebo nechce nic vidiet. O mnohych mrjdanoch mi syn a dcery povedia az teraz, ked mimochodom niekedy spomenu, ako chceli nieco predo mnou naivne utajit a kolko ich to stalo usilia…

Prvy mejdan, na ktory som neplanovane vpadla (casto som robila redakcne uzavierky v noci cez vikend), som ukoncila vcelku zhovievavo, aby som synatora nezhodila. Vyjasnili sme si pravidla s tym, ze ak ich nedodrzi, bude ho to mrziet. Mejdan doma mohol mat, bez obtazovanie susedov hlukom, bez poskodenia bytu. Ak si vzali nieco z mojho baru, museli mi to tam potom aj doplnit. A ziadna marisa, mala som na to citlivy nos. Mysleli ze nie, ale ked som im na druhom mejdane vysypala balicek marisky do zachoda, nech to stalo co to stalo, skrotli. Celkom to potom fungovalo.Bola som radsej, ze su chalani u nas, nez by sa niekde zasivali a ozrali pod obraz. Takto museli byt do stvrdej schopni po vlastnych vypadnut domov. Na pocudovanie, aj ich mamky bolo spokojnejsie. Raz jeden nevladal odist, zavolala som jeho otcovi, nech si po neho pride, druhy raz taku ostudu nechcel mat, chalani sa mu smiali, ze ho musi ocinko zbierat po mejdanoch 🙂
Doplňuji:
Oprava: iba raz mi nedoplnili bar, ked mi vychalastali flasu 5-putnoveho tokajskeho z roku 1992, lebo sa uz nikde nadalo kupit. Zato sa mi potom poskladali tri 5-putnove z inych troch vynikajucich rocnikov. Dobry obchod, no nie?

P.s.: Doteraz sa niektori z chlapcov u nas na Vianoce alebo na Silvestra aspon na pol hodinku zastavia. A takmer vzdy sa od nich dodatocne dozviem nejaku pikosku z tych ich mejdanov.
Jedna z nich: raz rozbili sklo na izbovych dverach. Nastastie sa nikomu nic nestalo. Chalan, ktoremu sa to postastilo, na druhy den cestoval do Blavy do prace. Peniaze na sklo aj sklara mi poslal na ucet (preplatil), ale doteraz, ked zazvoni pri dverach, ho vitame slovami: Aaaaaaaa, Robo, nesie nam peniaze za sklo..... A on sa vzdy tak rozkosne zacervena!!!!!