Viktorie II.

Už se vám objevuje takové oznámení?

Co na to říkají zákony, že SEZNAM nutí a vyhrožuje?

Nejlepší odpověď
Filip84

Neobjevuje, protože nemám seznam účet.

Nic na to neříká. Je to služba, která je věcí dispositivního smluvního vztahu: seznam, jako jedna smluvní strana, nabízí. Osoba (fysická, právnická…), jako druhá smluvní strana, buďto přijme nabídku, nebo se může pokusit s „panem Seznam“ dohodnout na jiných podmínkách (a „pan Seznam“ má plné právo říci: „Ne!“), no a nebo si osoba službu zřídí jinde.

Pokud, tedy, „pan Seznam“ požaduje, aby osoba, která hodlá využívat jím nabízené služby, uvedla telefonní číslo, osoba buďto uvede telefonní číslo, no a pokud nesouhlasí s uvedením telefonního čísla, může „panu Seznam“ napsat, jestli by to nešlo bez toho čísla, „pan Seznam“, napíše, že nešlo, no tak si osoba zřídí službu tam, kde to jde, nebo bude bez služby. Proč by tohle mělo právo řešit?

Právo by „řešilo“, až by „pan Seznam“, například, předal telefonní číslo někomu za nějakým oučelem (a jiným, než na základě práva, např. policii), aniž by k tomu měl souhlas osoby, která číslo uvedla, nebo, pokud by, bez souhlasu osoby, na číslo zasílal nevyžádané nabídky. Logicky. 🙂

Další odpovědi
Ametyst

Objevuje, denně. Zatím klikám na „Teď ne“, ale zlobí mě tohle vydírání pod záminkou bezpečnějšího účtu.

df

asi holt budeme muset sklopit uši. Byla to jen otázka času. A co na to zákony? Milá zlatá, vítr vane od eeeuuu, kde je praxe taková, že bez telefonního čísla žádnou schránku ani nezaložíš. Jo, a anonymní sim karta je další věc, která se u nás zatím drží. Tam za kopečkama potřebuješ při koupi sim karty předložit doklad totožnosti, takže sbohem mé osobní údaje

Dochy

Neobjevuje, jsem registrovanej už léta.

da ny

Velmi dlouho.
Gmailisté odevzdali telefonní čísla dobrovolně.
V bankovnictví je to „záruka bezpečnosti“ (klíč).
Seznam přesvědčuje…… (teoreticky je to jedno z nejmenšího zla ;D).

cochee

Dnes poprvé. Pokud se to vyhrotí, tak prostě jen přestanu mít možnost psát do diskuzí pod seznamskými články, k ničemu jinému to není.

Emefej

Neobjevuje, nemám tam účet.

elkon

Seznam mě nezajímá.