Kelt

Už se vám někdy podařilo oddělat USB jejím vytažením?

Tak to je opravdu síla. Zase abych kupoval novou myš do PC. Vnuk nejen, že vytáhnul USB tak, že z toho zbyly dva díly, na štěstí jsem všechno převedl na další disk. Dnes došlo k likvidaci myši. Povytažením USB došlo k vytažení zastrčené části pod plastovou destičkou , takže ven trčí kovové kontakty. Nevím, zda mám koupit bezdrátovou myš, nebo zase optickou myš s kabelem zakončeným USB, případně koupit dražší myš? Co radíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Bezdrátovou myš si nemůžu vynachválit a zřejmě si pořídím i takovou klávesnici. Mně totiž ty blbé kabely vedou místy, kudyma i chodím. Takže jsem už 2× ohnul samce do USB portu. Kupodivu zase narovnal a fungují dál. Jinak třeba fleška se dá odpravit vytažením, pokud je v chodu (světýlko bliká). I to se mi podařilo.

Další odpovědi
Gus_Fring

Já na notebooku používám bezdrátovou myš, ale nepochopil jsem, jestli Tvoje myš byla před zničením klasická či bezdrátová.
Mimochodem, asi to víš, ale ne všichni. Třeba můj táta vyndaval USB port bez „odendání“ z Můj počítač. Nám se to nestalo ale je možné takto ztratit soubory.

aliendrone

To záleží na způsobu využívání periférií. Kdybys byl FAKTICKY DOBRÝ pařan, neexistuje jiná možnost, než kabel. Pro běžného uživatele a průměrného hráče her ale víc než bohatě stačí bezdrátovka. Dokonce i kvalitní herní myši a klávesnice jsou v bezdrátovém provedení, otázkou je, zda-li s ohledem na jejich cenu mají pro tebe smysl. Osobně si myslím, že NE. POZOR! Vyhni se ale těm nejlacinějším setům, to bývají parádní šunty, vyber si „zlatou střední“ a budeš podle mě spokojený. A BACHA! Některé bezdráty doslova VYŽADUJÍ baterky (1,5V), na akumulátory (AA či AAA) chodí špatně (při napětí zcela nabitého akumulátoru 1,2V už zlobí!), tak si to prověř.

elkon

Před vyjímáním jakéhokoli USB disku, napřed odblokuji. Pro jistotu. Nic mi to neudělá. Na webech není jednoznačná odpověď, tak to raději udělám vždy.