Lucyfer

Už se někdo někdy vyléčil z tetanu?

Nevěřím, že to nejde.

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Tetanus jsem neměl, protože jsem očkován.

A stalo se i u nás, že byl pacient takřka vyléčen.

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/stav-chlapce-nakazeneho-tetanem-se-zlepsil-uz-komunikuje.A190930_113­345_ln_domov_e­le

Další odpovědi
Pepa25

Samozřejmě, tetanus má smrtnost „jen“ cca 10–11 %, takže zbytek se při poskytnutí zdravotní péče a vynaložení nemalých nákladů a třeba až po několika týdnech vyléčí …

aliendrone

Ano, před objevem vakcíny to ani jinak nešlo. ;) :D :D
Nechci plantat, ale myslím, že „vyléčení se“ z tetanu není zase až tak jednoduché, domnívám se že po prodělání neléčené choroby poměrně často zůstavájí nějaké následky. (pohybové dysfunkce) :)

Dochy

Určitě ano, pokud se nemýlím, léčí se antibiotiky. Jestli zůstávají či nezůstávají následky si nejsem jist. Ta bakterie pokud se nepletu, není zas taková svině aby se nedala zlikvidovat. Bohužel je taková svině, že dokáže člověka produkovaným jedem zabít dřív, než si jeho imunitní systém všimne, že se něco děje.

zjentek

Babica takové věci řeší kečupem.