zjentek

Už se na netu obchoduje s pamětní eurobankovkou s portrétem K. Gotta? A za kolik?

Prodej pamětní eurobankovky s portrétem Karla Gotta při příležitosti jeho dnešních 80. narozenin byl zahájen dnes v pražské prodejně Supraphon Musicpoint přesně v 9:00.

Bankovek s nominální hodnotou nula eur bylo vydáno rovných 5000 kusů. Cena jedné byla vyměřena na 50 korun. Bankovky jsou ze stoprocentního bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Obsahují rovněž některé ochranné prvky jako hologram či mikrotisk. Každý kus má vlastní sériové číslo.

„zA KOLIK“ byste s podobnou bankovkou obchodovali vy? (;

Nejlepší odpověď
annas

Četla jsem o prodeji bankovek před několika dny, že se budou prodávat od 14. 7. 2019.

„Na portálu Aukro.cz se již před vydáním emise bankovek objevila nabídka na jejich zakoupení za 5 000 korun. „Díky věhlasu Karla Gotta a tomu, že sběratelské bankovky jsou hitem, může cena klidně stoupnout ještě výš,“ řekl Jirásek. Na nejbližším sběratelském veletrhu se pak podle něj mohou prodávat až za sedm nebo osm tisíc korun.“

Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/karel-gott-bankovka-rozstrel-klajban-jirasek-sberatel-eurobankovka.A190708_163­019_ekonomika_svob

--
Osobně bych si ji nekoupila, netoužím po ní.

Další odpovědi
marci1

Prozatím asi ne. Lidi zase šílí, přespali i u prodejny. Každý má nárok „jen“ na 2 ks. Cena při prodeji na netu se bude jistě dosti zvyšovat. Možná bude dosahovat i výše kolem 10 tis. Kč. 🙂

https://tn.no­va.cz/clanek/dnes-vyjde-bankovka-s-karlem-gottem-lide-u-prodejny-nocovali.html

Doplňuji: 14.7.2019 21,22 hod.: Padla už nabídka 50 000,– Kč. 🙂
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/612814/ks­eft-s-gottem-buji-naplno-za-bankovku-chteji-lide-na-webu-uz-i-50-tisic.html