bolak

Už se na nějakých dostihách stalo, že nedoběhl do cíle ani jeden kůň?

Nejlepší odpověď
kapka

Ano, Velká pardubická v roce 1909. Najdi si v tabulce http://www.vpcp­.cz/cs/vitezo­ve.html
Není zde uvedeno, kolik koní startovalo, ale na jiné stránce jsem našla informaci, že pouze tři, tím by se to fiasko dalo vysvětlit. 🙂

bolak

kapka: To ale asi musely spadnout všichni na stejný překážce ne? :) Protože pokud vím že už sem jedinej, tak to dojdu abych zbytečně neriskoval, a příkopy vobejdu, nebo to nejde?

kapka

Obcházet překážky /což je i příkop/ nemůžeš, maximálně si můžeš vybrat, jestli povedeš koně kratší, ale namáhavější cestou přes oranici nebo delší lehčí cestou po trávě. Málokdo zvolí tu trávu, i když myslím, že už i to jsem viděla.
Já nevím, co se tam stalo v tom roce 1909, byla jsem na houbách, krásný hříbky rostly. 😁 Víš co, jdu se podívat do jedný knížky, třeba to tam bude. 🙂

bolak

No to se radši podívej do víc knížek, to by byla šílená náhoda, kdyby ses šla podívat do nějaký jedný knížky, třeba Birlibána, a vono by to tam zrovna bylo..

kapka

Nemůžu ji najít. ☹ Sto ročníků Velké pardubické steplechase – tam by měl být popsaný průběh dostihu.

bolak

No, já nemyslel jen u nás v ČR, třeba i v zahraničí, ono držkopád 3 koní je docela nuda, já měl na mysli, jestli se někde nevymlátilo třeba 10 koňů najednou :)