lukas.zmizik

už někdo využil váš talíř navíc u vaši večeře páně?

Nejlepší odpověď
annas

Máte-li na mysli štědrovečerní hostinu, ta se koná u příležitosti narození Ježíše,. zatímco při Večeři Páně, tj. poslední večeři, se Ježíš rozloučil s učedníky před svým utrpením. Jde o velikonoční ob­řad.

Takže při Večeři Páně jsem talíř navíc nikdy nevyužila.

Další odpovědi
Lorrien

Jou, náš pes se obsloužil sám. Naštěstí tam byl jen salát navíc. :)
V těchto dnech už není tolik tuláků, co by u Vás zazvonili a chtěli povečeřet s Vámi.
Akorát, pokud mohu využít zkušenost mé kamarádky, její sestřenice se pohádala na Štědrý den s rodiči, tak zůstala přes Vánoce u nich a večeřela s nimi.

anonym

Jak jsem již odpovídal v podobné otázce, tak za 58 let mého života se ještě nestalo, aby byl využit tento talíř.
Doplňuji:
Ale chtěl bych, aby někdo v době večeře zaklepal a požádal o milodar!

HonzikPernik

jednou tahkle večer Franta si přišel

honza19hk

ne,u nás se moc tradice nedodržujou,takže ani ten talíř tam nedávám.
Ale pleteš jabka s hruškama.