kuřecí

Už mužu dát ven......teda před okno hyacint???

Od kolika stupňů mužu dát ven v truhlíku Hyacint?Nezmrznul by teď?Je u nás v Berouně okolo 4 C

Nejlepší odpověď
www

Raději ještě počkej, mohl by utrpět tepelným šokem. Ty 4 stupně po pěstování v teple mu asi nepřispějí. Tedy jen ve dne, na noc bych ho dal do chladné místnosti. Více ve zdroji.

Zdroj: www.ceskestav­by.cz/rostliny/hy­acinthus-orientalis/

Další odpovědi
hanulka11

Já dnes dala ven petrklíče a macečky – ale měli je před obchodem venku , takže spíš to byly otužilci – hyacint je choulostivější, zvlášť ten rychlenej. Pokud by vyrostl na záhoně – byl by odolnější. Taky už mi lezou a pokvetou,ale chybí sluníčko.Letos je člověk nadrženej …chci už kytičky venku......
Takže radím pokochej se s ním doma .....

Funna

sice ty moje, venku vysazené mají 20cm dlouhé listy, ale ten tvůj tak otužilý určitě není…takže s tím počkej, až bude teplej…a začni ho otužovat…ve dne ven, v noci domů, ale neměl by být na přímém slunci, nebo se mu spálí listy…ideální poloha je někde u zdi domu (tam je teplej), kde je stín (samozřejmě, když není celý den pod mrakem)…