paul1

Už máte zásobu respirátorů?

Hodně se o nich mluví, někde se už používají povinně. Já ještě nemám, ale zato mám značnou zásobu roušek, které jsme dostali od dcery a syna a také od obecního úřadu. Co s nimi? Vyhodit? Někde jsem četl, že respirátory FFP2 se dají skoro úspěšně nahradit dvěma rouškami přes sebe. V podstatě nikam nechodím, jen občas na nákup do Tesca, budu si muset nějaké respirátory obstarat. Dají se prý renovovat dezinfekcí nebo v mikrovlnce, ale i tak se mi zdá tento způsob ochrany vzhledem k jejich ceně poněkud nešťastný.

Nejlepší odpověď
annas

Ministryně Schillerová " Vláda právě schválila mé rozhodnutí o dvouměsíčním prominutí DPH na respirátory třídy FFP2 a vyšší. Opatření bude platit od středy 3. února do 3. dubna 2021. Účelem je maximálně zpřístupnit tyto kriticky důležité ochranné pomůcky běžné veřejnosti.odejců, aby u respirátorů snížili cenu a prodávali je bez daně."

https://twitter­.com/alenaschi­llerov/status/13562546­11909324801?ref_src=twsrc^google|twcam­p^serp|twgr^twe­et

Já mám 2 pro dlouhodobé nošení – použiji při cestě autobusem. .

Další odpovědi
dust8

Respirátorů zásobu nemám, ale roušek už docela ano. Dvě roušky přes sebe to si neumím představit jak se přes to dá vůbec dýchat. Byl by respirátor za 20 Kč FFP2 lepší jak rouška?

Kepler

Žádnou zásobu respirátorů nemám, jen roušek. Nesundávám gatě, když brod je ještě daleko. Uvidíme.

Tomáš1234

Včera jsem kupoval. Jestli to fakt zavedou povinně, budou do pár hodin pryč a lidem zase nezbude nic jinýho, než si je vyrobit podomácku. Počkat … :D

autacek

Nejlépe zabrání průtoku vzduchu igelitový pytel přes hlavu. Je ale nutné nezapomenout udržet zásobování kyslíkem, atd…

Drap

Nemám, teprve uvidíme, jak se to vyvine

Rokio

Máma nějaké levnější obstarala. Zatím ale používám roušku.

zjentek

Stačí ti jeden. Dobrý je ten český>>>https:/­/www.onlinerou­sky.cz/vyhleda­vani/?string=res­pir%C3%A1tor+b%C3%A9%C5%­BEov%C3%A1

Kdyby ti stačil bílý (nepraktické, špiní se a brzy zahodíš, bo je ble e), tak ten je levnější. Mám ten GOOD MASK z linku, proto je dobrý! (; D; D;
Kdyby měli vyprodáno, mohu ti 5 ks (polovinu) přeposlat, bo zjentek byl chytrý a neobjednává dneska, v panice. To máš jako s máslem, však víš. (;

Zjentkův postup na údržbu: Namočit ruku a respik ve dřezu potřísnit jemnými kapičkami tak, že na něj vodu z ruky třepáme.. (; pak na 750W na minutu do MW (prostě princip, jako když si chceš ohřát knedlu). (; Pokud je MW stará, tak na dvě minuty (stáří poznáš na sklenici vody – testem změříš, kdy ti zavaří. Decka vody v MW misce vře u nový MW na 750W za minutu v pohodě).

Hlada

Mám jeden, který jsem dostal a žádný jiný kupovat nebudu. Případné stupidní nařízení budu respektovat jen formálně.

Mc Merkurion

… ano, mám … používám je totiž při práci, takže kovídek mi trošku zamával s náklady …

mosoj

Stačí jich mít cca 7. Jeden den se nosí jeden, druhý den druhý atd. do sedmého kusu. Ostatní se nechávají v klidu viset odděleně mezi sebou. Po sedmém dnu se to opakuje.
Jediným omezením je zašpinění, ale to snad bylo u roušek též??!! Čím více jich tímto způsobem střídáš tím lépe.

Osobně je nosím od začátku, jakmile byly k dostání. Desinfikuji je ozónem. Po zašpinění zlikviduji. Nakupoval jsem na netu za 10 Kč.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

V obchodu z mého linku UŽ suspiky prodávají BEZ DPH.

mosoj

Si se zbláznil nebo jsi spad s třešně?

alik360

myslím si že jestli chodíš ven jenom občas stačí obyčejná rouška nebo rouška s nějakým šátkem.

mosoj

Viru je jedno, jestli jsi tam občas nebo furt!