bolak

Už jste zažili situaci, ve který jste mohli říct „pod svícnem největší tma“?

Potřeboval bych poradit, kde se to dá použít. Nějaký příklady situací kdybyste měli. Hrajem s několika lidma takovou zajímavou hru (já vymyslel), že vezmeme nějaký nepoužitelný přísloví nebo frázi a snažíme se to vrazit do běžný komunikace :) ale tak aby to pasovalo a kdo to zvládne první, tak má boda.

A já chci boda.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Když policajti kradou.

Další odpovědi
RyuzakiKate

No jasně, když sedíš přímo před učitelem a při písemce máš tahák, který může kdykoliv odhalit. Praktikovala jsem to velice často, spíš se předpokládá, že taháky budou mít ti, kteří si sedají dozadu, měla jsem já to ale vychytaný…

Lucijej

S kamarádkou jsme se domluvily, že bude spolu hubnout a zakázaly jsme si jídlo po 18. hodnině, s čímž jsem měla problém. A ona furt za mnou chodila a mlela dokola „Nežer, nežer, nežer,“ a pak jsem ji nachytala, jak sama sezřala celou pizzu v devět večer.

anonym

Bráchovi, taky hasič, vyhořel sklep. Pár let to měl stále na talíři.

led

„Nevidíme břevna v oku svém“ – „pod svícnem největší tma“
dosť častý jav písomne známy už od čias Biblie, stačí otvoriť oči a rozhliadnúť sa okolo (i do zrkadla). Pozrite si správy, tam to je často vidieť. Vypočujte si klebetnice (aj klebetníkov), pozor, počúvať cudzí rozhovor je prinajmenšom neslušné. Prečítajte si stránku www.odpovedi.cz (aj diskuzie).

Doplňuji:
Jestvuje krásny obraz – stará žena drží svietnik a pod ním v tej najväčšej tme hľadá peniaz. Žiaľ nepamätám maliara.

bolak

česílko: a to je ono? já bych ti dal palec, ale já ani vlastně pořádně nevim co to přísloví znamená, takže nevím kde ho můžu použít a jak :)

možná že se tu někdo staví a dopodrobna vysvětlí..

anonym

nemusíš palcovat, ale je to jako kozel zahradníkem