hanny 2

Už jste to slyšeli,že jsou některé oblíbené houby,které běžně sbíráme,jedovaté?

Nejhorší na tom je,že to mykologové vědí už 40 let!!!
Poslechněte si to,jedná se hlavně o babky a kuřátka.A dále také všechny houby,které vyrostou v lesních školkách!
<http://prehra­vac.rozhlas.cz/au­dio/2459460
Doplňuji:
Opravuji – ne „jedovaté“,ale způsobují rakovinu nebo selhání ledvin.

Nejlepší odpověď
mosoj

Mně se to netýká. Já okusuji jen tyto !

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/536354/hou­by.jpg

Další odpovědi
anonym

Nějaké strašení mě nemůže vylekat. Houby budu jíst i nadále, ale nebudu je sbírat.

Damiana

Zajímavé. Ale já houby moc ráda nemám. Občas ten řízek nebo nějakou „nakládačku“, ale nějak výrazně po nich netoužím. Manžel je vášnivý lovec, ale v houbách se dost vyzná, takźe ví co (a hlavně odkud) přinese.
Zaujalo mne ale to s tím chorošem Reishi (lesklokorkou lesklou)…

http://www.med­fun.cz/lesklo­korka-leskl%C3%A1-ganoderma-lucidum

briketka10

škoda, že jsme o té Hanoi nevěděli před nedávnem možná by tu s námi maminka ještě byla..
ta naše medicína stojí vážně za p.. !!
samá chemoterapie, LDN :(
Doplňuji:
jinak mám ráda žampiony, hlívu a bedlu na všechny způsoby..

hanulka11

slyšela i četla jsem to, ale to bychom nesměli jíst nic ,protože vše je špatné......a my dneska budeme mít smaženici,mňamky

beer

Slyšel a taky četl názory ostatních mykologů na kolegu Bajera )) Klídek proto !

Lukasy

Rakovinu zpusobuje všechno, četl jsem, že i koupani ve vaně a ruzne takove šilene blbosti.
Jinak jidla co jime taky nejsou zrovna extra nezavadne ani vzduch co dýchame takže je to uplně jedno. Navic houby jsou z mrtvych hmyzu a plýsně a take něco…

hanny 2

mosojo – tak v tom případě jsi na tom dobře,protože choroš prý zase rakovinu léčí!