ReHu

Už jste to četli? To je teda mazec. Pojišťovny budou naše kačky otáčet a rodina je asi nezdědí. To je teda síla.

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/225318-povinne-uspory-na-penzi-maji-po-smrti-duchodce-propadnout-pojistovne.html
Doplňuji:
proč se to tedy komplikuje a jakospoření (když je nelze najednou vybrat) se jednoduše nezmění na vyšší odvody OSSZ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano četl.
Jen tak přemýšlím nad tím, co mě vlastně v této zemi ještě drží. Všechno shrábne stát, který má stejně ho*no. Tak nevím teda.

Další odpovědi
panenka

Ano četla jsem to Rehu už ráno je to nehorázné jsou to pobůch… ti naši debi… na hoře čím více tam lapijou,spijou a pijou tím více jsou blbší.

mosoj

A znáte podmínky současného penzijního spoření ? Já vím jenom, že se lze rozhodnout buď pro výplatu naspořené částky. Nebo výplatu renty úměrné naspořené částce. Mám dojem, že se také nic nedědí, ale nevím to jistě. Pak by to nebylo nic nového.

Pokud to bude povinné spoření jako součást sociálního pojištění tak si myslím že to je v pořádku. Je jenom pěkně blbé tomu říkat spoření !!
Ono je to tam nahoře všude stejné, dnes jsem četl , že někde nějaký poslanec četl cizí projev a ani na to nepřišel.

Michal Kole

Spíš by to mělo spadnout státu a platily by se z toho nějaké programy pro sociálně slabé co si našetřily málo, kvůli nízkému platu nebo invalidní důchodci

terry

Nechápu, proč bude s penězi hospodařit pojišťovna, vydělávat s nimi a proč peníze nemůže zdědit rodina?
Jako bychom už takhle neplatili na důchodové popjištění dost. A stát (lidi) je prošustruje a vůbec jim to nevadí. A místo aby situaci řešili, tak se jen hádají a urážeji. A dělat do 65? Kdo to zvládne? A bude vůbec práce pro tolik lidí?
Možná to udělám, jak jedna paní odtud, která se odstěhovala. Pokud tedy to je za hranicemi nevšedních dnů lepší.
Doplňuji:
Když vidím úrokové zhodnocení vkladů, kdekoli, tak je to prodělkové.
Silně pochybuji, že by tyto peníze byly úročeny lépe.

anonym

Kdyz si prectu co Vas v Cechach ceka,tak mi stoupa adrenalin.I pres­to,ze jsem Cechy opustila(na porad)s ceskym lidem citim.Takove magatunelovani,o­kradani nema obdobu.Kam Cesi zahodili hrdost-je na case se vzchopit a dat jim co proto.O' NARODE CESKY! I kdyz jsem ted za vodou(v pohode),jsem ochotna i prijet,neni mi to jedno,mam v Cechach koreny,pratele atd.

Radak

Tak to je ReHu pravda, teď do fondů dobrovolně nedá nikdo ani korunu navíc. A milý fond bude druhá OSSZ, pouze s jiným názvem. Rozumný člověk si bude spořit individuálně někde jinde. Je pravda, že úroky stojí za p&d, jenže rodina zdědí alespoň jistinu. Ano, znehodnocenou o inflaci, jenže fondy nedají ani to, pokud se moc brzo umře.
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Takhle to bude stát státní aparát víc peněz atd. No hnus fialovej.