Kelt

Už jste si někdy přáli mít na dosah ruky toho na druhé straně?

Občas dostaneme mail, který nás naštve, vytočí, prostě ho dáme pryč. Stejné je to s nějakými telefonáty – děláme anketu, Omega 3 a jiné. A co kdyby měl někdo možnost se setkat s daným člověkem osobně. Tak byste mu něco řekli, nebo použili násilí? Onen zprostředkovatel pracuje pro někoho a ten dotyčný je taky člověk. Ale neměl by být problém se k němu dostat a vyřídit si to s ním. Protože když se o mne někdo zajímá, tak se já mohu o toho člověka taky zajímat, proč se o mne zajímá. To přece není protiprávní, že? Co si o tom myslíte? Děkuji.

Už jste si někdy přáli mít toho na druhé straně na dosah ruky?

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy jsem takové přání neměl. Telefon mohu zavěsit a mail lehce smazat.

Další odpovědi
Kepler

Takovými lidmi se nezatěžuju. Spamující telefonáty ihned končím a číslo zablokuju, reklamy na netu taky blokuju a maily házím do spamu. A mám klid.

orwell

Tak to se mi občas stává. Ještě klika, že si ho nejde přitáhnout po drátu, to by těch mordů bylo asi víc 🙂 Na druhou stranu, kdyby někteří z nás měli to, co napíší v anonymitě, říct někomu do očí, asi by na to neměli odvahu.
Jinak to, co píšeš v závěru textu pod otázkou, je princip fungování Velkého bratra. On o nás všechno, my o něm nic. Já to považuji za velmi nebezpečnou věc. Všichni, kteří páchají svinstva a lumpárny na obyvatelích této planety, činí takto zprostředkovaně a v max. dosažitelné anonymitě. Ti, na které nadáváme a vidíme je stále na obrazovkách, jsou jen malé rybky a často pouhé loutky.