Kepler

Už jste si koupili nějaký spotřebič, o kterém jste si řekli, že ho navrhoval nějaký naprostý kretén?

Já jeden takový mám: kombinovaná MW trouba Daewoo. Má funkci i teplovzdušné trouby, ale zespoda to nepeče. Myslel jsem že to obstará ten cirkulující horký vzduch. Neobstará. Zespoda polosyrové, shora téměř připálené. Topné těleso je až úplně vzadu, takže peče taky nerovnoměrně. Funkce otáčivého talíře nelze použít. Časovač je jen na 60 minut, takže když chci použít pomalé pečení kuřete, musím to přerušovat a znovu naprogramovat celkem 4×. Intuitivnost ovládání otřesná a složitá. A to jsem za tu kokotinu vysolil 4 litry…¨
Máte taky něco takového? Pochlubte se!

Odpovědi
Hlada

Stupidní funkce drip stop u žehliček. Teplota pro otevření ventilu se pohybuje od 150 do 180°C, tedy při teplotách, při kterých se nejčastěji používané prádlo nemá žehlit, takže se nedá žehlit s napařováním. Nezáleží na značce. Měl jsem na vyzkoušení tři žehličky, u všech je to stejné.

Kelt

To není o kreténech ale o obchodě. Dříve vydržel spotřebič 10 let bez poruchu, dnes koupíš spotřebič s dvouletou zárukou a za pár dní se výrobek pokazí. A když si připlatíš za záruku, tak dostaneš nový spotřebič. Manželka tak odrovnala napařovací žehličku, tak díky bonusu dostala novou zadarmo. Jinak se snižují normy na výrobu, myslím normu na suroviny. Dělal jsem na barevné obrazovce, tak se každý rok, aby mělo vedení na lety do USA, snižovalo množství materiálu, dokud to šlo. Nejde o to, aby výrobek, co nejvíce vydržel, ale aby se na opravách uživili další. A nevím, jak je to s auty a jinými výrobky. Takže někdo udělá návrh nového výrobku, ušetří se spousta materiálu, darmožrouti se napakují a uživatelé výrobku se ptají Boha, proč toho zlepšovatele nepraštil kladivem.

nyjono

Zatím ne. Když kupuju něco, co by mi mělo chvíli vydržet, pečlivě vybírám.
Co říkaly recenze na tu troubu?

Dochy

Nic tak dramatického, ale vzpomněl jsem si na mikrovlnku. Tu jsme tedy dostali. Na první pohled krása.. a moderní s digitálním ovládáním, 5 tlačítek a displej. Ale ono to moderní digitální ovládání nemá absolutně žádnou přidanou hodnotu oproti klasickým dvoum otočným čudlíkům u obyč. mikrovlnek – jen to zdržuje.
A, OK, moderně to vypadá 😉

Emefej

Ano. Rychlovarnou konvici, která se zapíná stlačením páčky směrem dolů! Celý život do mě hustili, že pákový vypínač se směrem dolů vypíná. Tady je to přesně naopak.

Midoc

Horkovzdušné trouby ve sporaku pečou.
Je tam ventilátor s topnou spirálou.
V troubě je mřížka, na které se pokládají nádoby, plechy k pečení jsou také zavěšený v troubě.
Zde by mělo být něco podobného, aby to mohlo dobře fungovat.
Pod ohřívánou potravinou, nádobou musí proudit vzduch.

Jiří Bohumil

Občas se mi to stane, ovšem spíše z důvodu, že je velmi problematická demontáž v případě jeho opravy.
Ale přejdu spíše k druhé části Tvého dotazu.
Sdělím Ti, naši zkušenost, s MW troubou, dokonce stejného výrobce, jako je ta Tvá.
Ono je vždy docela rozdíl, mezi reklamou a skutečností. Rovněž to někdy narazí na to, že představa a požadavky uživatele jsou někdy dosti nereálné.
Co se týká konkrétně té Tvé trouby Daewoo, tož my máme mikrovlnku stejného výrobce již nějakých skoro 20 let. A dali jsme tehdy za ni tehdy dokonce 10 táců. Je to rovněž multifunkce, obdobného rozsahu použití, jako píšeš. Psaných funkcí a hlavně možností nastavení hodně. Pouze to topné těleso není vzadu jak píšeš, ale nahoře. V tom se možná trochu liší.
A tak, než se s ní naučíš a přijdeš na to jak ji využívat a taky ovládat, dá to, jako většina těch „chytrejch“ spotřebičů, trochu „práce“. U nás to takto bylo rovněž a i dnes se někdy musím občas kouknout do manuálu.:-) A manželka, ta to opravdu používá nejvíc pouze na ten MW ohřev.
Ale slouží nám dodnes a k plné spokojenosti.
Co se týká poruch, tak po cca 3 letech odešlo trafo, které jsem však, bez problémů tehdy sehnal v servisu a po výměně, až doposud, již žádná jiná závada.
Ale pravdou je, že na klasické pečení ji nepoužíváme. Na to používáme menší el.troubu s dvouplotýnkou, která má tělesa dole i nahoře a rovněž s možností použití ventilátoru. A k té jsem si rovněž dodělal časování i odložení startu.
Ale jako MW funguje perfektně a to horní těleso používáme hlavně na grilování. Na mřížkový stolek (byl součástí), vložený na talíř, který se točí, blíže k tělesu, dám pánev BEZ MADLA, s nepřilnavým povrchem (starší, vyřazenou). Do ní pak trochu tuku, na to cibulku a třeba olejovým „sosem“ s kořením, česnekem a pod. potřené, rozporcované kuře.
MW má i možnost nastavení odložení, teploty a pochopitelně času. No a tak to ráno připravím, nastavím a načasuji na 11.30, přiměřenou dobu úpravy (musíš vyzkoušet- cca 15–20 minut) a v poledne mám ugrilováno. V automatickém papiňáku rovněž takto načasováno brambory, v druhém vše na polévku a v poledne, když přijedeme z města, máme navařeno.
Jinak ji pochopitelně běžně používáme na rychlý ohřev. Opět jako odložený, nebo přímý. Chce to jenom trochu zkušeností, praxe a „nevzdat to“.
Asi jsem Tě moc nepotěšil, že jsem si taky nezanadával. 🙂

elkon

Nekupuji to co mi vadí, je to logické. Pak nemám důvod nadávat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

V mikrovlnce být kovová mřížka pod nádobou mohla být jen při horkovzdušné cirkulaci vzduchu .
Proto se sem nedává pro jistotu vůbec. Je to nedomyšlené.

Kepler

Dochy: tak teď si představ, že ta moje trouba má kromě displeje ČTRNÁCT ovládacích prvků! Spousta zbytečných funkcí, které jsem nikdy nevyužil. Ale vypadá taky krásně: kombinace černé a leštěného nerezu. Nerezový je i vnitřek trouby, což je snad jediné +, protože se to snadno čistí.

Dochy

Tak ten náš nesmysl je uvnitř smaltovaný. Čistit se to také dá. Naposledy jsem to čistil když jsem klukovi dával v hrnečku ohřát mléko na kakao a spletl jsem se v těch caflíkách – místo 30s jsem naťukal 30min na plný výkon. Zbytek toho mléka se vařil ještě když jsem to nesl do dřezu (samozřejmě jsem si toho všiml o něco dřív než to začalo uhelnatět…)

Kepler

Kelt: má otázka není o výdrži ani o kvalitě, ale o tom, že takový výrobek je od nova zkrátka málo použitelný, nedokonalý. Jakoby někdo prodával za drahé peníze rádio, které umí chytit jenom jednu stanici.