Už jste někdy viděli, že by byla odstraněna tzv.černá stavba?

Občas se někde mluví o nepovolených stavbách, ale nikdy jsem neslyšel, že by byla odstraněna. Dá se tedy říct, že se nakonec povolí? Viděl jsem i postavený „hrad“ v Křivoklátských lesích i když se tam stavět nesměla ani chatka a stojí do dnes.

Odpovědi
anonym

Jenom něco bylo o tom kdysi v televizi, jinak neé, nevim.

cukrar

Jelikož není žádná oficiální statistika, tak vím z medií o likvidaci černé stavby v HK, v chatové oblasti.

honza19hk

vím , dokonce jsem jednu nedávno bagrem boural.

karfigol

Já jo, záleží kdo to má na pozemku. Jestli má někdo stavbu na cizím pozemku a dotyčnému vadí, může ji nechat se souhlasem úřadu zbourat. Pokud je na svém pozemku a jen na ní nebylo stavební povolení, tak to jde často právně posichrovat, aby se to zbourat nemuselo. Nejlepší je zajistit si povolení včas, tak jsem postupoval i já, když jsem si nechával od http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz/ dělat dřevostavbu.