quentos

Už jste někdy přejeli zastávku v mezistátním vlaku?

Zejména IC, EC či podobném? Přejedete-li zastávku v osobním vlaku, ba i spěšňáku nebo rychlíku, prakticky žádná tragédie. Jenže co v IC/EC, který staví jen ve velkých městech a dopravních uzlech?
Mně se stalo včera, že mi v Pardubicích nešly otevřít ve vlaku IC dveře. Průvodčí měl dojem, že už nikdo nevystupuje, a tak zapískal a já už fičel směr Praha, zatímco jsem měl původně namířeno na sever … naštěstí měl pochopení, prozradil mi, kdy pojede z Prahy zpátky do Pardubic a svůj zbytečný výlet do Prahy jsem platit nemusel (ani bych neměl čím…).

Nejlepší odpověď
led

Mne sa to zatiaľ nepodarilo. Asi to bude tým, že už 5minut pred zastavením sa „trasiem“ pri dverách a robím poslednú kontrolu, čo som zabudla. Väčšinou mi tie dvere otvára iný… 🙂

Další odpovědi
iceT

V IC,EC jeste ne,v os.vlaku ano,nekolikrat­.Pokazde jsem zaspala a probrala se o par zastavek dal,nez jsem chtela a jako na potvoru nikdy nic nejelo opacnym smerem,a protoze jsem clovek nerad na neco cekajici,vzdy jsem sla nazpet pesky,po silnici nebo vedle naspu.

Marsyas

No, mám režijku od táty, pracuje na dráze, tak si můžu zadarmo jezdit kam chci. Jednou jsem po pařbě jel do školy (Veselí nad Lužnicí) a probudil jsem se ve Vídni.

nabubindes

ne! za posledních 20 let si nevzpomínám, že bych vůbec do vlaku nastoupil. vede mně to k zamyšlení a naplánování výletu třeba Pendolinem abych věděl jaké to je? ovšem co když se mi to nebude líbit, nevidím do předu a kam jedu??? a problem je na světě!

Výletník8

V mezistátním vlaku ne. Jinak se nám ale před několika lety stalo, že byly zablokovány dveře, a poté, co jsme se přesunuli do sousedního vozu, rozjel se vlak během vystupování. Poté jsem si stěžoval. V odpovědi mimo jiné psali, že když se mi nepodaří vystoupit kvůli zablokovaným dveřím, mám použít záchrannou brzdu – jde o oprávněný důvod k jejímu použití.

quentos

Marsyas: hezký ;{DD>