quentos

Už jste někdy měli „vnuknutí“ ve snu, které vám pomohlo najít, po čem jste dlouho pátrali?

Hledal jsem asi 25 let starou písničku, slyšel jsem ji naposled jako malej. Můj tradiční způsob hledání písniček, kterým jsem pomohl i několika lidem tady na Odpovědích, tentokrát kupodivu nebyl nic platný. Už už jsem měl cukání, že se zeptám tady, ale otálel jsem s tím, protože tradiční americkou country už dnes poslouchá sotvakdo. Dnes ráno se mi však zdál sen. V něm jsem onu píseň poslouchal a zdálo se mi, že v ní slyším hlas jednoho mně známého zpěváka. Vynadal jsem si do blbců, že jsem ho tam dosud neslyšel, protože jeho hlas je velmi charakteristický – nespletete si ho. I na to jsem však našel vysvětlení: on to totiž nezpíval sám, ale v duetu, „rozkrýt“ ho tedy byla trochu makačka (druhý zpěvák v duetu byl rovněž muž, o to to bylo těžší). Po probuzení jsem tedy zadal do Googlu jeho jméno společně s jedinou větou, kterou si z písně pamatuju (ta věta samotná dosud nepomáhala, protože byla celkem běžná – bodejť, v pěti letech věku jsem moc angličtiny nepobral). A hle – zabralo :{)> máte podobnou zkušenost, kdy vám sny pomohly rozkrýt či najít něco, po čem jste dlouho pátrali?
(Fakt nevím, do jaké kategorie to zařadit. Máte-li někdo lepší nápad, sem s ním…)

štamgast to evidentně nedočet… povidám, že jsem ji po těch letech našel :{)>

Odpovědi
ivzez

Jednou jedinkrát.

Měli jsme úkol z matematiky, s kterým nikdo ze třídy nedokázal hnout. Měli jsme na něj tři dny. A poslední noc jsem ve spánku příklad „vyřešila“. Ráno jsem to okamžitě zapsala a divila jsem se, proč jsem na tak jednoznačné řešení nepřišla dříve…

[Třída ode mne úkol opsala, ale učiteli se nějak nezdálo, že by všichni úkol vyřešili správně. Zeptal se, kdo úkol opsal (slíbil, že se mu nic nestane), a byl překvapen, že se přihlásili téměř všichni… Tak nám učivo radši ještě jednou vysvětlil. Měli jsme vynikajícího matikáře.]

štamgast

Já bych to zařadil do kategorie zábava a ostatní. A pokud hledáš písničku, doporučuji stránku http://www.allthe­lyrics.com/fo­rum/forumdispla­y.php?f=11
Jinak nic podobnýho jsem nezažil.

Já četl, že jsi ji díky tomu snu našel. Ale pro příště stačí napsat do fóra, které jsem poslal v odkazu a nečekat na sny :)