Denisa92

Už jste někdy byli v divadle pod širým nebem, kde se hraje venku? Třeba Letní scéna Vyšehrad v Prazes?

Nejlepší odpověď
Emefej

Na Vyšehradě jsem na divadelním představení nebyl, ale na našem hradě Střekov jsem na představení Činoherního klubu „Dva páni z Verony“ vloni v létě byl. Na mosteckém hradu Hněvín jsem také shlédl nějaké představení tamního divadla, bohužel jsem zapomněl název díla.

Další odpovědi
anonym

Yes,ale už je to dávno,protože to jsem byla ještě menší a myslím,že tenkrát promítali hvězdné války.

kapka

Dvakrát jsem byla na venkovním otočném divadle v Českém Krumlově (Kráska a zvíře, Tři mušketýři). A asi třikrát na představení pro Valdštejna na nádvoří hradu Frýdlant, naposledy teď v květnu, pěkně jsme zmokli. -_- :D Představení pro děti asi psát nemám, co? :)

marci1

Byla jsem v Českém Krumlově ve venkovním otočném divadle na „Lucerně“. Bylo to krásné, počasí skvělé. 🙂

ReHu

Nekolikrát. Vždy to bylo úžasné.

led

Svojho času, neviem, či je tam ešte aj dnes, bola na Karlštejne otočná scéna a hľadisko. Počas prestávky „Noc na Karlštejne“ zážitok z predstavenia pod večernou oblohou bol umocnený otočením jednej polovice sedadiel aj s divákmi a ich posunutím do strany sa hracia plocha vytvorila v strede medzi protiľahlými sedadlami.
V dávnych časoch bývali pod hradom Devínom (pri Bratislave na sútoku Dunaja a Moravy) predstavenia historických aj rozprávkových opier. Diváci sedeli na svahu k Dunaju, kde na brehu sa odohrávali operne podané príhody starých Slovanov. Nebolo zvláštnosťou, že aj na „zakázanom“ rakúskom brehu boli davy ak už nie priamo divákov, ale celé rodiny verných poslucháčov operných klasík.
Na cestách po svetových javiskách nebolo ani zvláštnosťou vidieť aj divadlo na vode, keď na člnoch boli položené dosky, čo znamenajú svet, alebo predstavenie „čierneho divadla“ pod nočnou oblohou. Jednoducho divadelné umenie nepozná prekážky (prírodné, ekonomických pozná snáď až priveľa)

pusinka50

Byla jsem jako malá holka s babičkou v Českém Krumlově na venkovním otočném hledišti. Už si nepamatuji, co to bylo za pohádku, ale byl to opravdu úžasný zážitek.:-)

suaeda

Ano. Pokud je pěkná teplá letní noc a neprší tak to nejlepší divadlo jaké může být. Zejména v Krumlově, kde jsou v parku nádherné přírodní kulisy. Kdo má rád i vážnou hudbu tak doporučuji tam navštívit třeba i operu. Rovněž jsem viděl představení na Karlštejně, kde to má zase trochu jinou atmosféru. Jde jen o to mít štěstí na počasí. Naštěstí se mi to zatím vždy vyšlo.

anonym

Ano byl,ale je to už dávno,jinak něco jako divadlo občas provádím na akcích i pro děti,
Jinak ted frčí i autokino třeba v Plzni.

Lamalam

Na Vyšehradě jsem na představení nebyla, ale na pražském Hradě na Shakespearovských slavnostech jsem dvakrát byla.

Denisa92

Já jsem si nakonec na Letní scénu Vyšehrad koupila lístky na Kutloch anbe i muži mají své dny, a tešim na na Boba Klepla…