Avatar uživatele
Denisa92

Už jste někdy byli v divadle pod širým nebem, kde se hraje venku? Třeba Letní scéna Vyšehrad v Prazes?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kapka, johana 56, pusinka50, redy před 3240 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Na Vyšehradě jsem na divadelním představení nebyl, ale na našem hradě Střekov jsem na představení Činoherního klubu „Dva páni z Verony“ vloni v létě byl. Na mosteckém hradu Hněvín jsem také shlédl nějaké představení tamního divadla, bohužel jsem zapomněl název díla.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Yes,ale už je to dávno,protože to jsem byla ještě menší a myslím,že tenkrát promítali hvězdné války.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

Dvakrát jsem byla na venkovním otočném divadle v Českém Krumlově (Kráska a zvíře, Tři mušketýři). A asi třikrát na představení pro Valdštejna na nádvoří hradu Frýdlant, naposledy teď v květnu, pěkně jsme zmokli. -_- :D Představení pro děti asi psát nemám, co? :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Byla jsem v Českém Krumlově ve venkovním otočném divadle na „Lucerně“. Bylo to krásné, počasí skvělé. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Nekolikrát. Vždy to bylo úžasné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Svojho času, neviem, či je tam ešte aj dnes, bola na Karlštejne otočná scéna a hľadisko. Počas prestávky „Noc na Karlštejne“ zážitok z predstavenia pod večernou oblohou bol umocnený otočením jednej polovice sedadiel aj s divákmi a ich posunutím do strany sa hracia plocha vytvorila v strede medzi protiľahlými sedadlami.
V dávnych časoch bývali pod hradom Devínom (pri Bratislave na sútoku Dunaja a Moravy) predstavenia historických aj rozprávkových opier. Diváci sedeli na svahu k Dunaju, kde na brehu sa odohrávali operne podané príhody starých Slovanov. Nebolo zvláštnosťou, že aj na „zakázanom“ rakúskom brehu boli davy ak už nie priamo divákov, ale celé rodiny verných poslucháčov operných klasík.
Na cestách po svetových javiskách nebolo ani zvláštnosťou vidieť aj divadlo na vode, keď na člnoch boli položené dosky, čo znamenajú svet, alebo predstavenie „čierneho divadla“ pod nočnou oblohou. Jednoducho divadelné umenie nepozná prekážky (prírodné, ekonomických pozná snáď až priveľa)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Byla jsem jako malá holka s babičkou v Českém Krumlově na venkovním otočném hledišti. Už si nepamatuji, co to bylo za pohádku, ale byl to opravdu úžasný zážitek.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Ano. Pokud je pěkná teplá letní noc a neprší tak to nejlepší divadlo jaké může být. Zejména v Krumlově, kde jsou v parku nádherné přírodní kulisy. Kdo má rád i vážnou hudbu tak doporučuji tam navštívit třeba i operu. Rovněž jsem viděl představení na Karlštejně, kde to má zase trochu jinou atmosféru. Jde jen o to mít štěstí na počasí. Naštěstí se mi to zatím vždy vyšlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano byl,ale je to už dávno,jinak něco jako divadlo občas provádím na akcích i pro děti,
Jinak ted frčí i autokino třeba v Plzni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Na Vyšehradě jsem na představení nebyla, ale na pražském Hradě na Shakespearovských slavnostech jsem dvakrát byla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Denisa92

Já jsem si nakonec na Letní scénu Vyšehrad koupila lístky na Kutloch anbe i muži mají své dny, a tešim na na Boba Klepla…

před 3235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek