mosoj

Už jste někdo použil šokový uvolňovač šroubů?

Mám před sebou na stole mrazový šokový uvolňovač šroubů. Máte s ním někdo praktické zkušenosti?

http://www.loc­tite.cz/Locti­te-6700.htm?node­id=8802628927489

Docela by mě zajímalo složení, neboť mně není jasné, jak se zmíněné teploty – 43°C – dosáhne.

Odpovědi
Emefej

Tenhle neznám, kdysi jsem zkoušel zn. Tectane a moc to nefungovalo. Jako chladivo tam byla směs butanu a isobutanu. Už bych to nekoupil, na zarputilé spoje používám už mnoho let červenou brzdovou kapalinu, v nouzi petrolej.

led

Laicky -
Zmraziť možno aj snehovým hasiacim prístrojom. Stlačením oxidu uhličitého CO2 v nádobe sa jeho teplota mení,
Poznáme ho aj pod názvom suchý ľad (-78°C)
Myslím, že na podobnom princípe je založený aj, viď odkaz v otázke, aerosolový minerálny olej v spreji.

Lamalam

Neznám, ale jako chladivo se ve sprejích nejčastěji používá isobutan a isopentan.

cochee

Ve složení se píše minerální olej, to bude složka mazací;, složku mrazicí záměrně neuvádějí, určitě výrobní tajemství. No tipoval bych nějaký uhlovodík, který je pod mírným přetlakem, jaký je možno udržet v aerosolové plechovce, kapalný a za atmosférického tlaku při „pokojové teplotě“ plynný, jako například směs propanu a butanu, ale chtělo by to ještě nějaký „lepší“ uhlovodík s vyšším měrným skupenským teplem varu (čím vyšší měrné skup. teplo, tím více tepla se spotřebuje na přeměnu na plyn a tím více sníží teplotu).

cochee

Ná, tipnul bych si třeba směs propanu a dimethylétheru 😛 Toto se používá v kožním lékařství jako náhrada hůře manipulovatelného tekutého dusíku pro vymražování kožních defektů, např. bradavic.

Emefej

Dimethyleter? Pochybuju, že by to někdo pustil do volného prodeje.

mosoj

Samozřejmě odpařováním, jenom nevím která látka této teploty dosáhne.

mosoj

Nebo směs látek.

jáára

něco jako u zubaře, když testuje vitalitu zubů…

sem měl na 3× zlomenou sanici a mám z části ochnulou hubu. má to i výhody.