Už jste měli to štěstí zpozorovat v ČR kachničku mandarinskou? Podívat se na ni můžete v otázce.

Viz: Kachnička mandarínská (Aix galericulata) je malý vrubozobý pták z čeledi kachnovití. Pochází z Asie, kde v současné době obývá Amur, Sachalin, Japonsko, Mandžusko, Čínu a Severní a Jižní Koreu. Do Evropy byl dovezen během 18. století jako ozdobný pták, v současné době zde volně hnízdí mimo Britských ostrovů 850–3000 párů, dalších asi 7000 ptáků žije volně na území Velké Británie. V Česku začaly pravidelně hnízdit přibližně od roku 2011 v Brně na Svratce, kde nyní žije asi 20 jedinců.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kachni%C4%8Dka_man­darinsk%C3%A1

Takže jich tu máme asi 20. Zahlédl jste někdo nějakou?

Obr.: https://pixaba­y.com/cs/kach­ni%C4%8Dka-mandarinsk%C3%A1-samec-pt%C3%A1k-2011101/

Odpovědi
cochee

No zpozoroval jsem ji, ale zas tak velké štěstí to nebylo. Chovají ji v ZOO.

anonym

Tahle byla asi chycená, když vidím ten modrý proužek na noze? Proč je chytají? Kontrolují je? Léčí? Uměle je rozmnožují?