jirka F

Už jste letos v roce 2020 byli na houbách? A rostou?

Za chvíli se chystám jít do nedalekého lesa zkusit jestli rostou.Jak je to u vás.

Nejlepší odpověď
annas

V naší oblasti houby rostou, ale je třeba vyjet výš do podhůří.

Regionální studio ČR přidalo do svých zpráv, že houbařská sezona začala, vlhko a teplo, ale jiné druhy hub než jsou „praváci“.

Ještě jsem nebyla, Na místo je třeba se nějak dopravit, bez auta to není možné. Čekám na sousedku, až mě pozve.

Další odpovědi
Drap

Byl. Ale u nás na Vysočině zase nic neroste.,nebo spíš velmi poskrovnu. Letos jsem našel několik málo klouzků, košík hlívy, dva modráky a čepici smržů. To je zatím vše.

Hufnágl

U nás na Vysočině jsou místa, kde už houbaři chodí do lesa a najdou, ale také jsou místa, kde o houbu v tomto období nenajdeš. Mám na mysli houby, které jsou známe a oblíbené.

Emefej

Byl. V lese zatím nic, v břízách u řeky jsem našel pár kozáků.

paul1

Asi před hodinou nám dal soused (chodí do lesa každý den) plný košík dubáků a modráků, už je manželka pokrájela a sušíme. My už do lesa moc nechodíme, ale máme dobré sousedy, kteří nás zásobují

RyuzakiKate

Jasně. Na jaře na smržích a podtrnkách, dokonce i sírovec se zdařil.